Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Mikołajkowy turniej boccia

6 grudnia 2016, 13:43

Uczniowie jaworznickich szkół oraz podopieczni placówek niosących pomoc osobom niepełnosprawnym wzięli udział w Mikołajkowym Integracyjnym Turnieju Boccia. Zawody, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Miasta, a którego organizatorem była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Ratownik Górniczy", odbyły się we wtorek - 6 grudnia, na Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS.

Jak co roku z zawodnikami i organizatorami turnieju spotkał się Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, który przekazał słodki upominek dla młodych sportowców. Ponadto po zakończeniu rozgrywek uczestnicy mogli liczyć na upominki od pomysłodawców spotkania, a najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni pucharami i nagrodami.

Wybór bocci, jako dyscypliny integrującej osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, w każdym wieku, nie jest przypadkowy. Na stronie www.lodolamacze.info.pl, sport ten jest charakteryzowany w następujący sposób:

- BOCCIA jest jedną z dyscyplin paraolimpijskich (...), posiadającą walory rehabilitacyjno – sportowe. Jest grą integracyjną, która oprócz rywalizacji, przynosi satysfakcję i przyjemność. W BOCCIĘ mogą grać osoby niepełnosprawne nawet z cztero-kończynowym porażeniem. Mogą w nią grać także osoby pełnosprawne, dlatego cały czas podkreśla się walory o charakterze integracyjnym tej gry. BOCCIA oprócz tego, że kształtuje sprawność fizyczną, to także daje możliwość działania w duchu oraz atmosferze tolerancji oraz wzajemnego poszanowania. Uczestnicy tego typu gry nie są w żaden sposób ograniczeni wiekowo czy sprawnościowo, gdyż Boccia posiada wiele rozwiązań taktycznych.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek