Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Barbórkowe obchody w Jaworznie z udziałem Premier RP

5 grudnia 2016, 10:40

Uroczysta msza św. oraz wręczenie odznaczeń zasłużonym górnikom to część uroczystości z okazji Barbórki, w których uczestniczyli górnicy, władze miasta, przedstawiciele rządu, władz kopalni oraz kierownictwo spółki Tauron. Tegoroczne obchody górniczego święta w Jaworznie odbyły się ze specjalnym udziałem Premier RP Beaty Szydło.

W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści, ministrowie, prezydent Paweł Silbert oraz jego zastępcy - Monika Bryl i Tadeusz Kaczmarek. Barbórkowe obchody rozpoczęło w piątek uroczyste poświęcenie nowego sztandaru Tauron Wydobycie, po którym odbyła się msza św. w Kolegiacie Św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie, odprawiona przez bp Grzegorza Kaszaka, ks. Eugeniusza Cebulskiego oraz ks. Mariusza Karasia. Poświęcenie sztandaru to uroczyste zakończenie integracji spółek Tauron Wydobycie. W efekcie zmian właścicielskich do ZG Sobieski w Jaworznie i ZG Janina w Libiążu dołączył trzeci podmiot ZG Brzeszcze w Brzeszczach. 

W niedzielę 4 grudnia, w cechowni jaworznickiej kopalni Sobieski, odbyła się dalsza część uroczystości ze specjalnym udziałem Premier RP Beaty Szydło. Wydarzeniu towarzyszyło wręczenie odznaczeń zasłużonym górnikom. Pani Premier Beata Szydło podczas przemówienia stwierdziła, że górnictwo jest dla Polski priorytetem. Rząd, którym kieruje będzie robił wszystko, aby ta gałąź gospodarki funkcjonowała prawidłowo. Podkreślała, że polska gospodarka musi być oparta na polskim węglu. Zaznaczyła przy tym, że rząd nie zejdzie z drogi reform i zmian w górnictwie, ponieważ są potrzebne. Dla Jaworzna ważnym elementem wizyty Prezes Rady Ministrów była zapowiedź kontynuacji ważnej inwestycji, jaką jest budowa „Szybu Grzegorz”.

Fot. dzięki uprzejmości A.Tura

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek