Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

OST: Łącznik otwarty, Kolbego przejezdna

23 listopada 2016, 09:51

Nowy łącznik na Osiedlu Stałym

Nowy łącznik na Osiedlu Stałym

Kierowcy z Osiedla Stałego zyskali zupełnie nowe połączenie z ul. Grunwaldzką. W pierwszej połowie listopada br. oddano do użytku nowo wybudowany łącznik drogowy pomiędzy al. Tysiąclecia a DK 79. Informujemy również, że po zagospodarowaniu skweru przy ul. Kolbego - droga ta nadal pozostanie przejezdna dla samochodów.

Nowy łącznik biegnie śladem dawnej linii kolejowej, którą przewożono węgiel z nieistniejącej już kopalni "Jan Kanty". Dzięki inwestycji powstało nowe połączenie pomiędzy Aleją Tysiąclecia a ul. Grunwaldzką, co przyczyni się do udrożnienia ruchu samochodowego w całej dzielnicy. Lepszy dojazd do głównego ciągu drogowego jakim jest DK 79 zyskały m.in. bloki przy ul. Partyzantów oraz II Liceum Ogólnokształcące. Ważnym elementem prac było także stworzenie nowych miejsc parkingowych w tym rejonie.

Nowa droga jest przyjazna rowerzystom, a jej budowa uwzględnia natężony ruch pieszych w okolicy Parku im. Lotników Polskich, dlatego na całej długości trasy obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, a skrzyżowania i przejścia dla pieszych są "wyniesione”.

Ulica Kolbego nie zostanie zamknięta

Ulica Kolbego nie zostanie zamknięta dla ruchu samochodów. Po zagospodarowaniu skweru w okolicach ul. Kolbego samochody nadal będą mogły jeździć tą ulicą. Przestrzeń obok nadal użytkowanej ulicy Kolbego zostanie przeznaczona dla pieszych na osiedlowy skwer. To centralna część Osiedla, gdzie mieszkańcy przemieszczają się na co dzień i najlepsze miejsce do spotkań.