Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Zmarł Zbigniew Rutkowski

24 października 2016, 11:36

fot. C.K. Teatr Sztuk w Jaworznie

fot. C.K. "Teatr Sztuk" w Jaworznie

Z przykrością informujemy o śmierci Zbigniewa Rutkowskiego związanego od lat z jaworznickim środowiskiem kulturalnym, byłego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Jaworznie, członka Jaworznickiej Rady Kultury.

Zbigniew Rutkowski - wokalista, kompozytor, aranżer, edukator, człowiek związany z muzyką i teatrem. Jako nauczyciel rozwijał w swoich podopiecznych umiejętności interpretacyjne, dykcyjne, wykonawcze oraz pasję do muzyki i literatury na najwyższym poziomie.

W latach 1984-1997 dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Jaworznie. Współtwórca bardzo popularnego w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych - Zespołu Adwokackiego "Dyskrecja", emitowanego w programie III Polskiego Radia. Miał na swoim koncie kilkanaście programów na antenie telewizyjnej dwójki.

Twórca jaworznickiego Studia Poezji i Piosenki. Wykształcił wielu uznanych artystów. W 2008 roku obchodził 40-lecie pracy artystycznej. Za swoją pracę pedagogiczną i wychowawczą otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 2003 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna.

Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.

***

W sobotę, 29 października o godz. 13:15 odbędzie się audycja radiowa w Polskim Radiu Katowice podczas której będziemy mogli posłuchać jego piosenek.