Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Gotowi do "Akcji Zima"

10 października 2016, 14:46

Już od 15 października utrzymana zostanie gotowość do podejmowania działań w ramach zimowego utrzymania miasta. Właściwa "Akcja Zima" rozpocznie się 1 listopada. W ramach - podobnie jak w ubiegłych latach - zimowym utrzymaniem dróg i ciągów pieszych zajmie się dwóch wykonawców - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Jaworzna i ZUKTZ "Jacek Wieczorek". Łączna wartość tegorocznego zamówienia wynosi ponad 3,8 mln zł.

Miasto podzielone zostało na dwa rejony, które rozdziela granica wzdłuż ulic: Batorego, Szczakowskiej, Grunwaldzkiej, Jana Pawła II (TŚ) i Krakowskiej. Rejony wyglądają następująco:

  • Rejon nr 1 to dzielnice: Szczakowa, Pieczyska, Dobra, Ciężkowice, Wilkoszyn, Jeziorki, Cezarówka Górna, Koźmin, Cezarówka Dolna, Podwale, Gigant, ½ Centrum, ½ Bory, ½ Byczyna - MPO Sp. z o. o.
  • Rejon nr 2 to dzielnice: Długoszyn, Niedzieliska, Oś. Stałe, Łubowiec, Dąbrowa Narodowa, Oś. Awaryjne, Wysoki Brzeg, Podłęże, Stara Huta, Jeleń, ½ Centrum, ½ Bory, ½ Byczyna - ZUKTZ Jacek Wieczorek.

Zimowe utrzymanie miasta to nie tylko odśnieżanie, czy usuwanie oblodzeń na drogach i chodnikach, ale również czyszczenie - zamiatanie dróg i chodników, opróżnianie koszy ulicznych i przystankowych oraz utrzymanie przystanków komunikacji miejskiej.

Kontakty do wykonawców:

Rejon 1:
MPO Sp. z o.o. z Jaworzna
tel. 667 632 632
tel. 32 617 72 68
e-mail: dyspozytor_jaworzno@grupa-eneris.pl

Rejon 2:
ZUKTZ Jacek Wieczorek z Bytomia
tel. 501269163
e-mail: azjaworzno@poczta.fm

Obrazek