Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rusza budowa velostrad - utrudnienia w ruchu

3 października 2016, 09:53

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Budowa velostrad rowerowych i towarzyszące im remonty dróg wchodzą w fazę realizacji. Z tego powodu od najbliższego czwartku, 6 października rozpoczną się utrudnienia na ul. Insurekcji Kościuszkowskiej i ul. Krakowskiej.

Ul. Insurekcji Kościuszkowskiej zostanie całkowicie przebudowana. Otrzyma chodnik o szerokości minimum 2 m na całej długości, obustronne pasy dla rowerów, każdy o szerokości 1,5 m oraz nową nawierzchnię 5,5 metrowej jezdni dla samochodów. W tej ulicy zostanie również wymieniony wodociąg oraz powstanie kanalizacja sanitarna. Wykonawca robót będzie zapewniał dojście i dojazd do posesji na ul. Insurekcji Kościuszkowskiej, ale nie będzie możliwy przejazd tą ulicą samochodów i autobusów PKM.

Równocześnie rozpoczną się prace na ul. Krakowskiej od skrzyżowania z Urzędniczą do Straży Pożarnej. Wykonawca najpierw zbuduje kanalizację sanitarną po północnej części ulicy. Za kilka tygodni prace przeniosą się na stronę południową - powstaną pasy dla rowerów, a sama jezdnia dla samochodów zostanie zawężona do 6,5 m. Ulica otrzyma na całej szerokości częściowo brakującą od ubiegłego roku warstwę ścieralną asfaltu, która została sfrezowana podczas budowy kolektora deszczowego odwadniającego dużą część śródmieścia.

Ulicą Krakowską w związku z prowadzeniem robót prowadzony będzie do centrum ruch jednokierunkowy. Jadący w stronę Byczyny będą korzystać z objazdu ul. Sportową.

Obie ulice mają być gotowe jeszcze w bieżącym roku. W przyszłym roku wybrany już wykonawca zbuduje na skrzyżowaniu Krakowskiej i Gutmanów rondo typu holenderskiego. Dzięki temu Velostrada do Jelenia i Byczyny będzie miała nieprzerwany przebieg ze śródmieścia Jaworzna. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony przetarg na zbudowanie Velostrady łączącej Śródmieście z Podłężem i Osiedlem Stałym.

W związku z tym od 5 października autobus linii 370 będzie kursować z pominięciem przystanków Os. Skałka i Insurekcji Kościuszkowskiej - linia ta pojedzie ul. Krakowską. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej o projekcie można znaleźć na www.um.jaworzno.pl

Utrudnienia na ul. Św. Wojciecha

W związku z pracami prowadzonymi przez Wydział Inwestycji Miejskich UM, a związanymi z budową Obwodnicy Północnej Jaworzna, od wtorku, 4 października na ul. Św. Wojciecha - pomiędzy Osiedlem Warpie a Geosferą ruch odbywać się będzie wahadłowo i sterowany będzie przy pomocy sygnalizacji świetlnej. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej informacji o budowie Obwodnicy Północnej na www.um.jaworzno.pl

Utrudnienia na ul. Krakowskiej/Pstrowskiego

Również od 4 października na ul. Krakowskiej rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej wykonywane przez firmę Instbud na zlecenie MPWiK Jaworzno. W związku z tym w pierwszej kolejności zamknięte zostanie skrzyżowanie z ul. Pstrowskiego. Następnie ruch na ul. Krakowskiej, w tym również na skrzyżowaniu z ul. Pstrowskiego będzie dopuszczony, lecz występować będą utrudnienia.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.