Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

W Jaworznie trwa "Tydzień Seniora"

1 października 2016, 13:50

Za nami kolejny intensywny dzień, wypełniony licznymi atrakcjami - w ramach obchodów Tygodnia Seniora. Jaworznianie, którzy zdecydowali się sobotnie przedpołudnie spędzić na centralnym placu miasta, mogli skorzystać z wielu inicjatyw organizacji działających na rzecz seniorów oraz oferty miejskich instytucji. W sobotnie przedpołudnie seniorów na Rynku powitała Monika Bryl – zastępca prezydenta miasta.

Seniorzy mogli zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych, które pracują na rzecz seniorów, obejrzeć ich prezentacje i skorzystać z cennych porad. Zadbano również o przygotowanie interesującej ramówki artystycznej, w programie której znalazł się występ Teatru Ludowego - Tradycja pt. "Z folklorem z humorem", przedstawienie kabaretowe klubu "Aktywni +"oraz występ Chóru "Sokół". Nie zabrakło również występu zespołu Dąbrowianki wraz z dziećmi oraz koncertu życzeń. Na wszystkich zainteresowanych czekały warsztaty dla seniorów, mobilny punkt informacyjny, rękodzieło artystyczne oraz wiele innych atrakcji. W podcieniach biblioteki seniorzy mogli odpocząć w kawiarence przy ciepłej kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku.

"Tydzień Seniora" w Jaworznie potrwa do środy 5 października, a w jego programie, po uroczystej czwartkowej inauguracji i koncercie "Piosenki Odkopanej", znalazł się jeszcze, m.in.: niedzielny koncert "Totus Tuus" w Kolegiacie Św. Wojciecha i Katarzyny - przygotowany przez solistów Opery Śląskiej; występ muzyczno-poetycki pt. "Dancing" z twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa oraz spotkanie kulinarne z Remigiuszem Rączką, połączone z promocją książki kulinarnej. A to przecież jedynie część przygotowanych atrakcji, na które serdecznie zapraszamy!

***

Program obchodów "Tygodnia Seniora w Jaworznie":

2 października (niedziela ) - Kolegiata p.w. św. Wojciecha i Katarzyny
godz. 12:00 - Uroczysta Msza Święta
godz. 13:00 - Koncert "Totus Tuus" - artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II – soliści Opery Śląskiej

3 października (poniedziałek), godz. 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna
Program muzyczno - poetycki pt. „Dancing” z twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa.

4 października  (wtorek ) - Miejska Biblioteka Publiczna
godz. 10:00 Klub Książki. "Magia tureckiej literatury - kontrast kulturowy Orhana Pamuka". Prowadzenie Anna Sobula
godz. 17:00 Gotujemy z Rączką - spotkanie z Remigiuszem Rączką, połączone z promocją książki „Rączka gotuje na beztydziyń i świynta”

5 października (środa), od godz. 10:00 do godz. 17:00 - Muzeum Miasta Jaworzna
Dzień Otwarty - zwiedzanie z przewodnikiem, wystawa prac seniorów, cykl wystąpień:
10:00 – Najstarsze dokumenty Jaworzna
11:30 – Regionalny strój krakowski
13:00 – Koncert ballad sentymentalnych
14:30 – Z notatnika Agricoli – Górnictwo Kruszcowe
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek