Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Magia Kolorów 2016

21 września 2016, 12:50

Znamy już laureatów VIII Regionalnego Konkursu Plastycznego "Magia Kolorów", skierowanego do osób niepełnosprawnych. W tym roku tematem przewodnim prac była postać pisarza Henryka Sienkiewicza. Wśród nagrodzonych przez jury znaleźli się m.in. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych z Zabrza, Mysłowic, Sosnowca, Pyskowic i Jaworzna. Najlepsze prace można oglądać w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie w środę - 21 września - odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom, w którym wzięła udział zastępca prezydenta Monika Bryl.

Regionalny Konkurs Plastyczny "Magia Kolorów”, którego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaworznie przeznaczony był dla osób niepełnosprawnych intelektualnie - uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska. Jak co roku tematyka konkursu poświęcona była ogólnopolskim obchodom roku cenionych Polaków. W poprzednich latach byli to m.in. Czesław Miłosz, Janusz Korczak, Julian Tuwim czy błogosławiony Jan Paweł II, w tym roku - Henryk Sienkiewicz. Motywem przewodnim stała się książka "W pustyni i w puszczy".

Jak co roku przed trudnym wyborem najlepszych, spośród licznie nadesłanych, prac stanęło jury konkursowe, które ostatecznie zadecydowało, że najlepsze dzieło przygotowała Agata Wójcik z WTZ Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu, drugi był Rafał Michna - również z Zabrza, a trzecia Patrycja Piwowarczyk z ŚDS Caritas Archidiecezji Katowickiej w Mysłowicach. Jury przyznało także trzy wyróżnienia dla Jakuba Gonciarza (Jaworzno), Katarzyny Leśniak (Pyskowice) oraz Jakuba Mrożka (Sosnowiec). Oprócz laureatów wyłonionych przez jury, wyróżnienia specjalne w konkursie przyznali także  związani z "Magią kolorów" darczyńcy, a wśród nich Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

Na wystawę prac konkursowych zapraszamy do 12 października br. do gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek