Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze

16 listopada 2012, 11:25

Jaworzno po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji pomocowej pn. "Szlachetna paczka". Głównym założeniem prowadzonej od 2001 r. kampanii jest idea przekazywania potrzebującym bezpośredniej pomocy - tak by była ona jak najbardziej skuteczna, konkretna i sensowna. W samym Jaworznie na pomoc czeka 13 rodzin, a w całym kraju jest ich kilka tysięcy.

Ruszyła "Szlachetna Paczka". 16 listopada o godz. 22 została otwarta internetowa Baza Rodzin. Zamieszczone tam są informacje na temat rodzin w potrzebie, także tych z Jaworzna. Przez trzy tygodnie każdy może wybrać rodzinę i przygotować dla niej Paczkę. Finał akcji odbędzie się 8 i 9 grudnia, kiedy to w magazynach w całej Polsce składowane będą Paczki, które w tych samych dniach zawiezione zostaną do wybranych przez Darczyńcę rodzin.

Jak zostać Darczyńcą?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl wybrać województwo Śląskie, później Jaworzno i ukażą  się opisy rodzin. W opisach znajdują się informacje na temat członków rodziny, sytuacji w jakiej się ona znajduje oraz najważniejsze potrzeby. Kiedy już zdecydujemy, której rodzinie chcemy pomóc wystarczy poczekać na telefon od wolontariusza opiekującego się dana rodziną. Razem jesteśmy w stanie pomóc każdej potrzebującej rodzinie - wystarczy chcieć.

"Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze" to hasło tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Chcemy w ten sposób zachęcić ludzi dookoła aby wyszli przed szereg i zostali Darczyńcami -  Bohaterami Szlachetnej Paczki. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych.

- Dążymy do świata, w  którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć - mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI - Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami!

Jak możesz pomóc?

  • wybierz na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzin i przygotuj dla niej wyjątkową pomoc - paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy;
  • wpłać dowolną darowiznę na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264 lub online na www.szlachetnapaczka.pl/wplac i dołącz do grona osób, które obywatelsko finansują organizację projektu;
  • wyślij SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT);
  • przekaż 1% na Paczkę - nr KRS 00 00 05 09 05.