Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Forum Organizacji Pozarządowych

8 września 2016, 16:42

Jaworzniccy społecznicy spotkali się z przedstawicielami samorządu i miast ościennych podczas kolejnego już Forum Organizacji Pozarządowych. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy w zakresie sporządzania ofert realizacji zadań publicznych.

- Współpraca Gminy z organizacjami pozarządowymi, to jeden z priorytetów działania samorządu – mówi Zastępca Prezydenta Miasta, Monika Bryl. - Praca jaką wykonują organizacje cementują więzi lokalnych społeczności.

Podczas forum uczestnicy mogli wysłuchać Magdaleny Mike z Centrum Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej- która przedstawiła działalność Centrum Aktywności Obywatelskiej w zakresie wsparcia NGO.

Następnie zebrani w Sali Obrad Urzędu Miejskiego wysłuchali prezentacji Piotra Bańczyka, Prezesa Zarządu  Centrum Społecznego Rozwoju w Łaziskach Górnych - Dobre praktyki w NGO – prezentacja  tzw. "dobrych praktyk" związanych z realizacją projektów współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych, w tym z Unii Europejskiej.

Jubileusze NGO

Tegoroczne forum było okazją do podziękowania za prace na rzecz miasta wielu organizacjom pozarządowym, które w tym roku obchodzą jubileusz istnienia. Ponadto podczas spotkania wręczono podziękowania dla przedstawicieli organizacji pozarządowych uczestniczących w komisjach konkursowych.

Organizatorem tegorocznego forum jest Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych (OWIS) z Jaworzna. Zostało zorganizowane w ramach Projektu "Profesjonalizm = skuteczność II" finansowanego przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Jaworznie.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek