Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

„Historyczny” spływ kajakowy Białą Przemszą

3 września 2016, 16:45

Otoczenie dzikiej przyrody i piękne krajobrazy towarzyszyły dzisiaj uczestnikom spływu kajakowego Białą Przemszą. Rekreacja nad wodą to również upamiętnienie historycznego miejsca jakim jest Trójkąt Trzech Cesarzy. W dzisiejszym spływie kajakowym uczestniczyli prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem.

Spływy kajakowe to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, rekreacja i sport, ale również ciekawa przygoda w otoczeniu dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów. Spływy kajakowe w Polsce cały czas się rozwijają i cieszą się coraz większą popularnością. Organizowane są dużymi rzekami takimi jak Krutynia, Czarna Hańcza, Brda, ale również odbywają się na wodach dzikich i nieuregulowanych.

Jaworznicki spływ kajakowy Białą Przemszą miał na celu zapoznanie z walorami krajobrazowymi rzeki, upamiętnieniem wartości historycznych pomnika - Trójkąt Trzech Cesarzy oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Prawie stu kajakarzy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów wystartowało przy punkcie rowerowym „Biała Przemsza”, w okolicach ulicy Batorego – obok mostu w Maczkach. Na uczestników czekała malownicza, prawie dziesięciokilometrowa trasa. Po pokonaniu tego dystansu wszyscy spotkali się na mecie przy Pomniku „Trójkąt Trzech Cesarzy”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a zwieńczeniem imprezy było wspólne grillowanie. Jak zgodnie podkreślali organizatorzy i uczestnicy, spływ na pewno doczeka się kolejnych edycji i może stać się ważną imprezą w kalendarzu miejskich wydarzeń.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek