Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Rusza program szczepień dla seniorów

24 sierpnia 2016, 09:56

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Jaworzniccy seniorzy będą mieli okazję skorzystać z darmowego szczepienia przeciwko grypie. W ramach programu realizowanego przez Urząd Miejski przeciwko temu wirusowi zaszczepionych zostanie ponad półtora tysiąca osób.

"Profilaktyka grypy w Jaworznie - szczepienia ochronne dla seniorów 65+", taką nazwę nosi program opracowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych jaworznickiego urzędu. W ramach jego trwania ze szczepień ambulatoryjnych będą mogły skorzystać osoby powyżej 65. roku życia oraz pacjenci placówek opiekuńczych - Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego i Domu Pomocy Społecznej.

Program realizowany będzie w wyznaczonych jaworznickich przychodniach na terenie całego miasta w okresie od września do grudnia bieżącego roku. O dostępności szczepień dla seniorów decydować będzie kolejność zgłoszeń do placówek medycznych realizujących powyższe szczepienia.

Program w całości finansowany jest ze środków Gminy Miasta Jaworzna. Na jego realizację przeznaczono ponad 51 tys. złotych.

Lista przychodni, które realizują program:

  • Elvita NZOZ CMT, ul. Partyzantów 9 - Osiedle Stałe - tel. 32 752 45 16
  • Elvita NZOZ GZLA, ul. Gwarków 1 - Centrum - tel. 32 754 93 74  
  • Elvita NZOZ GZLA, ul. Bogusławskiego 5 - Gigant - tel. 32 751 00 08
  • Centrum Medycyny Rodzinnej "Medicus", Al. Piłsudskiego 46 - Podłęże - tel. 32 616 54 17
  • NZOZ "Soteria", ul. Grunwaldzka 104 – Pechnik - tel. 32 752 29 00

W tym roku przeprowadzone będą również badania w kierunku boreliozy wśród mieszkańców naszego miasta. Badania obejmą grupę tysiąca osób i rozpoczną się jesienią.