Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Nowy pawilon w GEOsferze

17 sierpnia 2016, 10:26

Wizualizacja nowego pawilonu

Wizualizacja nowego pawilonu

Już wkrótce rozpocznie się rozbudowa pawilonu wystawienniczego znajdującego się na terenie GEOsfery. Dzięki temu dotychczasowy budynek zyska m.in. salę wystawienniczą oraz salę konferencyjną, a jego powierzchnia użytkowa zwiększy się z 85 m2 do 334 m2.

- Ośrodek Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOsfera cieszy się dużą popularnością mieszkańców Jaworzna i okolic. W ciągu minionych dwóch lat odwiedziło nas blisko 112 tys. gości - mówi Agnieszka Chećko, naczelnik Biura ds. Geologii. - Tylko w pierwszym półroczu tego roku zarejestrowaliśmy 27 tys. odwiedzin.

Ponadto ośrodek prowadzi warsztaty, wykłady i zajęcia edukacyjne, zarówno w terenie, jak i wewnątrz istniejącego pawilonu.

- W samym 2015 r. w organizowanych na GEOsferze zajęciach wzięło udział 4,3 tys. dzieci, uczniów i studentów. Część spotkań odbywała się także w salce wykładowej, w której mieści się zaledwie 30 osób - wyjaśnia Agnieszka Chećko.

Widząc potencjał tego miejsca zdecydowano o rozbudowie istniejącego pawilonu. Przetarg na realizację tego zadania został już rozstrzygnięty, a nowa część w stanie surowym ma być gotowa do 9 grudnia 2016 r.

Budynek zostanie dobudowany do istniejącego pawilonu i będzie od niego trzykrotnie większy! Na dwóch kondygnacjach znajdą się sala wystawiennicza i sala konferencyjna na 70 osób, a także zaplecze magazynowe oraz pomieszczenia biurowe. Zwieńczeniem budynku będzie "zielony" dach z punktem widokowym.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg obejmujący roboty wykończeniowe zostanie ogłoszony w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że w tym roku w GEOsferze powstała nowa ścieżka edukacyjna, która składa się z ciennika, tablic edukacyjnych przestawiających dzieje z życia planety i globusów z rozkładem kontynentów w poszczególnych okresach geologicznych. Nowa atrakcja stanowi osnowę do prowadzonych zajęć edukacyjnych w Ośrodku Ekologiczno - Geologicznym GEOsfera, do których przygotowane zostały scenariusze warsztatów z wykorzystaniem folderów i gry planszowej powstałej na podstawie ścieżki.

Zapraszamy do GEOsfery!