Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Zostań rodzicem zastępczym

17 sierpnia 2016, 10:10

fot. © yanlev - Fotolia.com

fot. © yanlev - Fotolia.com

Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną i godną zaufania, jeżeli czujesz, że masz więcej niż oczekują od Ciebie najbliżsi, jeżeli masz przekonanie, że powinieneś zrobić jeszcze coś dobrego w swoim życiu i interesuje Cię los dzieci, które są pozbawione opieki swoich rodziców - ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ! Przyjdź lub zadzwoń do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie!

- Na wszystkich zainteresowanych czekamy w Dziale Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który mieści się na Osiedlu Stałym, ul. Inwalidów Wojennych 14, II piętro, tel. 32 618 19 78 lub 32 618 18 56 - mówi Joanna Kaszuba, Kierownik Działu Pieczy Zastępczej MOPS w Jaworznie. - Pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących rodzinnej pieczy zastępczej, odpowiedzą na wszystkie pytania, opowiedzą o procedurach i wymaganiach formalnych. Zachęcamy także do odwiedzenia  strony internetowej naszego Ośrodka www.mops.jaworzno.pl i zapoznanie się z zakładkami dotyczącymi Pieczy Zastępczej.

W Jaworznie, tak jak w całej Polsce, wciąż brakuje kandydatów na rodziny zastępcze. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze.

Rodzina zastępcza zapewnia dziecku bezpieczny dom, czuwa nad jego rozwojem. Rodzina ta opiekuje się i wychowuje dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić im właściwej opieki i bezpieczeństwa, ale też w miarę możliwości wspiera rodziców w działaniach mających na celu powrót dzieci do domów rodzinnych.

- Decydując się na bycie rodziną zastępczą, każdy może liczyć na wsparcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie, który zatrudnia koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, pracowników socjalnych oraz psychologa. Rodzinom oferowana jest pomoc psychologiczna, pedagogiczna, w formie grupy wsparcia, wolontariatu oraz w wielu innych formach dostosowanych do potrzeb rodziny - dodaje Joanna Kaszuba.

***

"Miłość, która rodzi, jest przede wszystkim darem z siebie. Istnieje "rodzenie", które urzeczywistnia się przez przyjęcie dziecka, opiekę nad nim, poświęcenie się mu. Więź, jaka dzięki temu powstaje jest głęboka i trwała, że w niczym nie ustępuje więzi opartej na pokrewieństwie biologicznym" - Jan Paweł II