Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Przejścia dla pieszych doświetlone

11 sierpnia 2016, 12:46

Wzorem ubiegłego roku, Miejski Zarząd Dróg i Mostów kontynuuje zadanie, polegające na doświetleniu przejść dla pieszych. Zapewnienie większego komfortu oraz bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców - to idea zabudowy dodatkowej instalacji oświetleniowej.

- Obecnie prace prowadzone są w dwóch lokalizacjach przy ul. Piekarskiej - w rejonie przejścia podziemnego oraz na dalszym odcinku ul. Piekarskiej w stronę Gigantu - informuje Emilia Tura, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - W tej chwili trwa zabudowa słupów, na których już niebawem pojawią się specjalne oprawy oświetleniowe.  Będą one pracowały od zmierzchu do świtu, zapewniając jasne oświetlenie strefy wokół zebry.

Ponadto na pierwszym z przejść (koło przejścia podziemnego) instalacja rozbudowana zostanie o dodatkowe funkcje. Dzięki zastosowaniu specjalnych "czujek" system będzie wzbudzany przez pieszego, który znajdując się w strefie przejścia "włączy" migające znaki ostrzegawcze D6 ("kroczący ludzik") i tabliczkę - T25  ("agatka" wskazująca, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci). Aktywne będą również tak zwane"kocie oczka", czyli sygnalizatory "obecności" pieszego w rejonie przejścia, zabudowane w nawierzchni jezdni.

W tym roku planowane jest również doświetlenie przejścia na ul. 11 Listopada naprzeciwko ul. Licealnej na Podwalu oraz na ul. Plac Jana obok przystanku autobusowego w Centrum.

Mieszkańcy Podłęża doceniają tego typu rozwiązanie, które pojawiło się w tamtym roku wzdłuż ul. Piłsudskiego, a które w znaczącym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

***

Zachęcamy do obejrzenia realizowanej przez TVP3 Katowice "Kroniki Jaworzna". Znajdą tutaj Państwo kilka ciekawostek o pracach na drogach gruntowych, rewitalizacjach, remontach nawierzchni jezdni i chodników, a także o większych, projektowych zadaniach, jakie realizuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

Obrazek