Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Spływ Kajakowy Białą Przemszą - startują zapisy!

9 sierpnia 2016, 09:10

Spływy kajakowe to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, rekreacja i sport, ale również fajna przygoda w otoczeniu dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów. Spływy kajakowe w Polsce cały czas się rozwijają i cieszą się coraz większą popularnością. I właśnie z inicjatywą zorganizowania spływu mającego na celu zapoznanie z walorami krajobrazowymi rzeki Biała Przemsza, upamiętniającego wartości historyczne pomnika Trójkąt Trzech Cesarzy, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wyszli organizatorzy spływu kajakowego rzeką Białą Przemszą, który odbędzie się w sobotę, 3 września.

Inicjatorami, pomysłodawcami i organizatorami tej imprezy są Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu w Jaworznie. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Spływ skierowany jest do wszystkich amatorów kajakowego szaleństwa, a odbywać się będzie rzeką Białą Przemszą na trasie o długości ok. 10 km. Miejsce startu mieścić się będzie przy punkcie rowerowym Biała Przemsza, przy ulicy Batorego - obok mostu w Maczkach. Natomiast meta umiejscowiona będzie przy Pomniku "Trójkąt Trzech Cesarzy", który znajduje w dzielnicy Sosnowca - Niwce Modrzejów. Start planowany jest na godziny 8.00 -10.00, około godziny 14.00 zakończenie spływu.

Zgłoszenia do spływu dokonać można elektronicznie do 31 sierpnia 2016 r. lub do momentu wyczerpania limitu zabezpieczonych kajaków. O udziale w spływie decydować będzie kolejność zgłoszeń ze względu na ograniczoną do udostępnienia ilość kajaków. Osoby posiadające własny kajak również mają obowiązek zgłoszenia elektronicznego zaznaczając to w odpowiedniej rubryce pod rygorem nie dopuszczenia do udziału w spływie. Ze względów bezpieczeństwa organizator wprowadza limit osób posiadających własny kajak do 10 sztuk. Decyduje kolejność zapisów. Za pełne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uregulowanie opłaty startowej - opłata startowa wynosi: 20 zł od osoby korzystającej z kajaków organizatora, 10zł od osoby z własnym kajakiem. Tylko osoby, które dokonają pełnego zgłoszenia zostaną umieszczone na liście uczestników. Ponieważ organizator udostępnia 35 kajaków dwuosobowych i tylko 10 kajaków jednoosobowych, mile widziane jest zgłaszanie się załóg dwuosobowych.

Wszelkie szczegóły zawarte w regulaminie imprezy.