Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Przebudowa ul. Obr. Poczty Gdańskiej

8 sierpnia 2016, 09:18

Trwa przebudowa ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej. Według umowy prace powinny zakończyć się 14 grudnia 2016 r. Zgodnie z projektem zadanie podzielone jest na trzy etapy, a wykonawca przejął całą planowaną do przebudowy ulicę jako plac budowy.

- Przejścia na poszczególne kolejne etapy odbywać się będą sukcesywnie, a czas ich trwania zależeć będzie od postępów wykonywanych robót. Organizacja ruchu uzależniona jest od przebiegu prac oraz istniejącej w okolicy infrastruktury drogowej umożliwiającej organizację objazdów - wyjaśnia Emilia Tura, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Wykonawca na bieżąco informuje mieszkańców o zmianach w organizacji - nawet już obecnie można "w terenie" zauważyć nowe oznakowanie tras objazdowych, wynikające z kolejnych etapów prac.

Aktualnie na ukończeniu jest wykonanie części podstawowej pierwszego etapu przebudowy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej - od ronda przy ul. H. Kołłątaja do ul. Szpitalnej. Firma przewiduje ułożenie podbudowy i warstwy wiążącej z betonu asfaltowego wraz z tym dopuszczeniem ruchu na tym odcinku.

Po tym rozpoczęty zostanie kolejny etap - od ul. Szpitalnej do ul. Stojałowskiego, Etap ten dzieli się na dwa podetapy:

  1. od ul. Szpitalnej do ul. Skotnica (ze skrzyżowaniem) - przewidywane jest całkowite zamknięcie tego odcinka drogi, z możliwością dojazdu do posesji prywatnych,
  2. od skrzyżowania z ul. Skotnica do ul. Stojałowskiego.

Ostatni etap robót - od ul. Stojałowskiego do ul. św. Wojciecha.

O szczegółach dotyczących terminów zamykania odcinków ulicy będzie informował mieszkańców wykonawca, a MZDiM informacje na bieżąco i w miarę potrzeb podaje za pośrednictwem kanałów elektronicznych i informacji prasowych.

Zakres robót dostępny jest na:

http://www.mzdim.jaworzno.pl/download/przebudowa-ulicy-obroncow-poczty-gdanskiej-w-jaworznie-na-dlugosci-160000-m-od-skrzyzowania-z-ulica-sw-wojciecha-do-ronda-przy-ulicy-h-kollataja-w-zakresie-realizacji-etapu-1-2-i-3/