Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Sportowy sierpień

2 sierpnia 2016, 11:45

W sierpniu wielbiciele sportu będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch imprezach, które na stałe wpisały się do kalendarza jaworznickich sportowych zmagań.  W sobotę 20 sierpnia odbędzie się jubileuszowa 10. edycja triathlonowych zawodów "Stalowy Sokół", a tydzień później jaworznickie ulice opanują zawodnicy 21. Międzynarodowego Biegu ulicznego.

Jubileuszowy triathlon odbędzie się jak co roku nad Zalewem Sosina. Zawodnicy, którzy przyjeżdżają na to wydarzenie z odległych stron Polski pokonają 400 m pływania, 10 km jazdy rowerem i 3 km biegu. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, medal oraz z okazji jubileuszu ręcznik sportowca z mikrofibry. Jak informują organizatorzy wydarzenia zapisy  trwają do wyczerpania limitu 260 osób. Więcej informacji dotyczących triathlonowych zmagań dostępnych jest na stronie www.triathlon.mckis.jaw.pl.

Międzynarodowa 15-stka

W sobotę - 27 sierpnia - z parkingu przed halą Miejskiego Centrum Kultury i Sportu do piętnastokilometrowego biegu wystartują już po raz dwudziesty pierwszy pasjonaci biegania z całej Polski i ze świata. Na krótszych dystansach zmagać się będą także najmłodsi adepci biegów. Nowością wprowadzoną w tym roku jest pięciokilometrowa trasa, dla osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem.

Jaworznicka "piętnastka" skierowana jest przede wszystkim do amatorów i sympatyków biegów, a w szczególności do mieszkańców naszego miasta, którzy aktywnie i zdrowo chcą spędzić czas oraz sprawdzić swoje możliwości. Do udziału w zbliżających się zawodach organizatorzy zaprosili wszystkie osoby biegające dla zdrowia oraz trenujące biegi dla utrzymania dobrej kondycji i formy. Jedynym warunkiem uczestnictwa w Biegu jest ukończenie 16 lat oraz zgłoszenie się do zawodów, a w przypadku osób niepełnoletnich także zgoda rodziców. Podobnie jak na wcześniejsze edycje Międzynarodowego Biegu Ulicznego, także w tym roku, oprócz znanych polskich zawodników i zawodniczek, do Jaworzna przyjadą biegacze spoza naszego kraju. W ubiegłych latach na starcie zameldowali się m.in. reprezentanci Kenii, Włoch, Węgier, Ukrainy i Białorusi.

Na mecie biegu na każdego uczestnika będzie czekał pamiątkowy medal, posiłek oraz po dekoracji konkurs z nagrodami. Szczegółowe informacje dotyczące biegu dostępne są na stronie internetowej www.bieg.mckis.jaw.pl .

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

Miejskie Centrum Kultury nie zapomina o młodszym pokoleniu jaworznian. To dla nich od 1 do 25 sierpnia, od poniedziałku do piątku organizowane są bezpłatne zajęcia sportowo – rekreacyjne.

Hala MCKiS przy ul.Grunwaldziej 80 - zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych w godz.12.30 do 14.00, starsi w godz. od 14.00 do 15.30. Dyscypliny- piłka nożna, siatkówka, koszykówka, badminton, tenis stołowy

Hala MCKiS przy ul.Inwalidów Wojennych 18 - zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych w godz.12.00 do 13.30, starsi w godz. od 13.30 do 15.00. Dyscypliny- piłka nożna i siatkówka.

Od 1 do 31 sierpnia, w poniedziałki, środy i piątki zapraszamy do udziału w zajęciach Letniej Szkoły Boksu, które odbywać się będą w sali sportowej przy ulicy Piłsudskiego 88 (Leopold).


 

 

Obrazek
Obrazek
Obrazek