Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

ŚDM: Jaworzno żegna pielgrzymów

25 lipca 2016, 15:02

Pielgrzymi pożegnali się z jaworznickimi rodzinami oraz naszym miastem i wyruszyli w dalszą podróż do Krakowa. To tam odbędą na główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Poranna Msza Święta ukoronowała kilkudniowy pobyt ponad 400 pielgrzymów w Jaworznie. Młodzi ludzie wielokrotnie dziękowali za serdeczność i życzliwość z jaką spotkali się w Jaworznie, w rozmowach podkreślali naszą gościnność. Czas rozstania z rodzinami, które opiekowały się pielgrzymami był niezwykle emocjonalny. Można było odczuć silną więź jaka połączyła różne narody i kultury.

Miasto zaproponowało bogaty program, a w zaplanowanych wydarzeniach uczestniczyli zarówno goście z kilku kontynentów jak i mieszkańcy. Czwartkowa wycieczka po zielonych zakątkach miasta spotkała się z dużym entuzjazmem pielgrzymów. Zachwyt wzbudziła GEOsfera i Park Gródek z Bacówką. Relaks i odpoczynek czekał nad Zalewem Sosina. Podczas „Festiwalu Narodów” na Sosinie można było zobaczyć talenty wokalne i taneczne naszych gości. Wspólną zabawę zwieńczył koncert jaworznickiej Orkiestry Rozrywkowej Miasta eMBand.

Intensywne dni wypełniały również wydarzenia organizowane przez rodziny, parafie oraz diecezję sosnowiecką. Wczoraj, 24 lipca na jaworznickim Rynku odbył się finałowy koncert zorganizowany w ramach Światowych Dni Młodzieży. Przed mieszkańcami i pielgrzymami zaprezentowali się m.in. Kuba Fedak z zespołem oraz eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna i Jan Trebunia - Tutka z góralami. Niesamowitą niespodziankę zrobili jaworznianom pielgrzymi z Ghany, którzy zagrali i zatańczyli na scenie. Energia Ghańczyków przeniosła się dalej na płytę Rynku, gdzie śpiewano i tańczono, a do wspólnej zabawy dołączali kolejni mieszkańcy.

Ostatecznie do Jaworzna nie dotarła ostatnia, przewidywana grupa pielgrzymów – ponad 100 osób z Włoch, pozostając w swoim kraju.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek