Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Testy autobusu elektrycznego

22 lipca 2016, 12:19

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie i TAURON Dystrybucja rozpoczęły współpracę w zakresie badań i rozwoju technologii ładowania autobusów elektrycznych. Firmy przeprowadzą roczne testy pojazdu elektrycznego oraz infrastruktury ładowania w warunkach normalnej eksploatacji.

Współpraca będzie miała na celu przede wszystkim przeprowadzenie prac badawczych w zakresie infrastruktury ładowania dla miejskich elektrycznych systemów autobusowych.

W pierwszym etapie testowana będzie infrastruktura ładowania typu plug-in. Przedmiotem badań będzie między innymi wpływ ładowania na parametry jakości energii elektrycznej w sieci dystrybucyjnej oraz wydajność często ładowanych baterii. W kolejnym etapie zostanie uruchomiona pilotażowa stacja ładowania i szybkiej wymiany baterii dla autobusów elektrycznych. System zostanie wykorzystany do przeprowadzenia testów i prac badawczo-rozwojowych w zakresie zarządzania procesem ładowania oraz optymalnego wykorzystania infrastruktury elektroenergetycznej.

Pojazd używany do testów to niskopodłogowy, klimatyzowany, dwunastometrowy autobus firmy Yutong, który od czwartku 21 lipca obsługuje wybrane kursy linii 307.