Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

ŚDM: Energetyczny Festiwal Narodów

21 lipca 2016, 20:00

Za nami dzień pełen wrażeń i emocji, który na długo zapadnie w pamięci, zarówno pielgrzymów, jak i mieszkańców Jaworzna. Dzisiaj goście odwiedzili m.in. GEOsferę i "Gródek", a wieczorem wzięli udział w Festiwalu Narodów zorganizowanym nad zalewem Sosina. 

Pielgrzymi rozpoczęli dzień od Mszy Świętej w kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, którą odprawił biskup z diecezji Civita Castellana z prowincji Viterbo we Włoszech. Następnie odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej "GEOsfera", gdzie wspólnie z przedstawicielami władz miasta posadzili symboliczne pnącza, które otoczą nowo powstały ciennik.

Następnie pielgrzymi przeszli kamieniołomem do Parku "Gródek", gdzie zobaczyli m.in. bacówkę i zalany kamieniołom. Potem pielgrzymi spacerem przeszli w kierunku Sosiny.

Prawdziwą wielokulturową energię można było poczuć podczas zorganizowanego na Sosinie Festiwalu Narodów, na którym pielgrzymi prezentowali swoje talenty taneczne i wokalne oraz przybliżyli mieszkańcom Jaworzna swoją kulturę i obyczaje. Finałem festiwalu był koncert Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna eM Band wraz z Gospel Sound.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek