Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

UOKiK ostrzega - konsumencie uważaj!

6 lipca 2016, 08:00

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Rzecznik Konsumentów wraz z UOKiK-iem ostrzega. Konsumenci posiadający polisy z elementem inwestycyjnym (ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe) otrzymują telefonicznie propozycje pomocy w rozwiązaniu dotychczasowej umowy. Osoby, które telefonują przedstawiają się jako pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - wykorzystując autorytet Urzędu, nakłaniają do rozwiązania umowy, pobierając za to prowizję.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierają sygnały o podszywaniu się pod pracowników Urzędu. Konsumenci, którzy posiadają polisy z elementem inwestycyjnym (ufk) otrzymują telefonicznie propozycję rozwiązania umowy za opłatą od osób podszywających się pod pracowników UOKiK.

- Z informacji przekazanych przez konsumentów wynika, że telefony wykonują przedstawiciele ubezpieczycieli, aby zawrzeć nową umowę, a także firm odszkodowawczych, pobierających wysokie prowizje - mówi Marek Niechciał, Prezes Urzędu.

Do takich propozycji należy podchodzić z rozwagą i nie podejmować pochopnych decyzji. Warto sprawdzić wiarygodność dzwoniącej osoby, a gdy mamy wątpliwość co do jej tożsamości - powiadomić policję. Pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie występują w imieniu jakiegokolwiek przedsiębiorcy i nie proponują ani zawierania umów, ani ich rozwiązania.