Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Będzie kanalizacja w Byczynie

6 lipca 2016, 08:55

Po podpisaniu przez Miejskie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji umowy na realizację piątej fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego pojawiły się pytania - co z kanalizacją w Byczynie? I tu uspokajamy. Zgodnie z zapowiedziami kanalizacja będzie. Obecnie jest na etapie projektowym i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wiosną 2017 roku poznamy wykonawcę tego zadania.

- Te liczne pytania oznaczają, że mieszkańcy mocno wyczekują tej inwestycji, co nas cieszy. Do końca 2016 roku chcemy zakończyć opracowywanie projektu budowlano-wykonawczego. Przygotowanie projektu umożliwi uruchomienie dalszej procedury przetargowej, tak aby roboty w terenie rozpoczęły się już w 2017 roku - wyjaśnia Józef Natonek, prezes MPWiK.

Orientacyjny zakres projektowanej kanalizacji w Byczynie obejmuje około 26 km sieci sanitarnej dla 3523 mieszkańców oraz modernizację 10 km sieci wodociągowej. Projekt budowy kanalizacji kosztować będzie 300 tys. złotych, a projekt przebudowy sieci wodociągowej 100 tys. zł. Całkowity koszt budowy kanalizacji wraz z przebudową sieci wodociągowej znany będzie dopiero po ogłoszeniu przetargu. Jednak szacunkowa wartość zadania może oscylować w granicach 20 mln zł.  

Przedstawiciele wodociągów nie ukrywają, że po rozpoczęciu prac budowlanych będą starać się aplikować o kolejne środki unijne - refundację budowy kanalizacji w Byczynie. Byłaby to już VI faza projektu pod nazwą "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna".