Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

JBO 2017: Mieszkańcy złożyli 70 wniosków

4 lipca 2016, 11:32

23 pomysły na projekty ogólnomiejskie i 47 wniosków na projekty dzielnicowe złożyli do urn mieszkańcy Jaworzna w ramach JBO 2017. Najwięcej pomysłów na wykorzystanie budżetu obywatelskiego w dzielnicy mają mieszkańcy Ciężkowic i Jelenia - 5. Żadnego wniosku nie złożyli mieszkańcy obszaru Azot, Stara Huta.

W poniedziałek, 4 lipca br. w sali obrad Urzędu Miejskiego publicznie otwarto urny z wnioskami złożonymi przez mieszkańców.

- Mieszkańcy zgłosili łącznie 70 pomysłów na realizację projektów zarówno w budżecie dzielnicowym jak i ogólnomiejskim. Przekrój propozycji mieszkańców jest ogromny od stoku narciarskiego w budżecie ogólnomiejskim do placów zabaw w dzielnicach - mówi Leszek Gancarczyk, kierownik referatu Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Biura Promocji i Informacji  - Teraz czeka nas kolejny etap weryfikacji formalnej i merytorycznej, w którym pracownicy magistratu oraz pracujący w zespołach mieszkańcy i radni - skontrolują czy wszystkie wnioski spełniają kryteria, które umożliwią poddane ich pod wrześniowe głosowanie.

W trakcie spotkania wylosowano również trzech reprezentantów społecznych - Józefa Kwiatkowskiego, Aleskandra Duklińskiego i Sławomira Bigosa, którzy wejdą w skład zespołu ds. budżetu obywatelskiego, w ramach projektów ogólnomiejskich. Osoby te wyłonione zostały spośród wszystkich mieszkańców, którzy zgłosili chęć pracy w zespołach ds. budżetów lokalnych ze wszystkich 20-stu obszarów konsultacyjnych.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazek