Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Kolejne terminy znakowania rowerów!

1 lipca 2016, 11:25

Akcja "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower" spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem mieszkańców Jaworzna. W ubiegłym roku oznakowanych zostało ponad 300 jednośladów, a do Straży Miejskiej cały czas zgłaszają się kolejni chętni i właśnie z myślą o nich 5 i 16 lipca oraz 26 sierpnia br. wyznaczone zostały kolejne terminy znakowania jednośladów.

Przypomnijmy, że kampania polega na specjalnym znakowaniu rowerów, za pomocą urządzenia zwanego engrawerem, którym nanosi się na ramę jednośladu niepowtarzalny kod. Mikroudarowa technologia tego urządzenia pozwala na wykonanie precyzyjnego i niezwykle trwałego oznakowania, którego usunięcie jest niemożliwe bez widocznego uszkodzenia danego elementu. To z kolei powoduje, że w przypadku kradzieży służby bardzo łatwo mogą zidentyfikować konkretny rower i zwrócić go prawowitym właścicielom.

Znakowanie rowerów jest bezpłatne - ma też swój wymiar prewencyjny, bowiem oprócz samego nadania "numeru rejestracyjnego", każdy jednoślad zostaje dodatkowo opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną, informującą o dokonaniu oznakowania. Wygrawerowany kod trafia także do policyjnej bazy danych.

Najbliższe terminy akcji znakowania rowerów:

  • 5 lipca 2016 r. w godzinach 14:00 – 18:00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie przy ulicy Narutowicza,
  • 16 lipca 2016 r. w godzinach 9:00 – 13:00 przed halą Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Grunwaldzkiej w trakcie trwania imprezy pn. "Rowerowy i pieszy rajd na orientację".
  • 26 sierpnia 2016 r. w godzinach 10:00 – 14:00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie przy ulicy Narutowicza.

Dalsze terminy znakowania rowerów będą wkrótce dostępne na www.um.jaworzno.pl, facebooku Straży Miejskiej w Jaworznie oraz na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.