Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

W rocznicę Grunwaldu

24 czerwca 2016, 12:24

Dużymi krokami zbliża się ulubiona impreza fanów rycerstwa i średniowiecznych pojedynków. W niedzielę – 26 czerwca - przy pomniku Grunwaldu w Szczakowej odbędą się obchody upamiętniające 606. rocznicę starcia wojsk Władysława Jagiełły z Krzyżakami, które było jedną z najważniejszych bitew europejskiego średniowiecza. Obchody rozpoczną się o godz. 16:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie - tradycyjnie już - odbędzie się festyn rodzinny.

Program imprezy będzie obfitował w wiele atrakcji. Podczas festynu swoje umiejętności walki rycerskiej zaprezentuje Bractwo Rycerskie Ziemi Jaworznickiej, a oprócz zmagań rycerzy będzie można obejrzeć także zbroje i uzbrojenie oraz dowiedzieć się więcej o zwyczajach średniowiecznego społeczeństwa. W Wiosce Słowian najmłodsi ale też starsi jaworznianie będą mogli zobaczyć  m.in. jak robi się masło czy podpłomyki.

Niedzielny festyn będzie również doskonałą sposobnością, aby docenić twórczość zespołów śpiewaczych. Ponadto na przybyłych gości czekać będą różnego rodzaju gry, zabawy oraz konkursy, a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Dwie Korony”.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Dom Kultury w Szczakowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło "Szczakowa".