Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Ogólnopolski Turniej Gimnastyki Artystycznej 2016

17 czerwca 2016, 10:51

fot. MCKiS Jaworzno

fot. MCKiS Jaworzno

Niezwykłe pokazy i występy gimnastyczek artystycznych, połączenie tańca, baletu, akrobatyki i młodości. To wszystko będziemy mogli zobaczyć w najbliższą sobotę 18 czerwca 2016 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - podczas Ogólnopolskiego Turnieju Gimnastyki Artystycznej Jaworzno‘2016.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 100 zawodniczek reprezentujących 15 teamów z Warszawy, Bielska Białej, Katowic, Krakowa, Imielina oraz Jaworzna.

Zmagania rozpoczną się o godzinie 10.30 i potrwają do godziny 19.00. Na godzinę 14.00 zaplanowano oficjalną ceremonię otwarcia turnieju. Zawodniczki będą rywalizować na planszy w 10 kategoriach wiekowych obejmujących roczniki 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010 oraz w tzw. I kroku gimnastycznym.

Najmłodsze kategorie będą wykonywały tylko układy taneczno-akrobatyczne (bez przyboru). W pozostałych oprócz obowiązkowych układów taneczno–akrobatycznych uczestniczki będą miały do wyboru skakankę bądź obręcz (zaliczane do punktacji w wieloboju), zaś w najstarszej kategorii oprócz obowiązkowego układu z maczugami zawodniczki w drugiej konkurencji mogą wybrać obręcz lub piłkę (które analogicznie są zaliczane do wieloboju).

Trzymamy kciuki za zawodniczki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, które w mistrzostwach Śląska w Gimnastyce Artystycznej w kwietniu wywalczyły srebrne i brązowe medale w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.