Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Rynek w Dąbrowie Narodowej

17 czerwca 2016, 09:38

Plac zabaw dla dzieci, scena, siłownia pod chmurką - to tylko część z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy Dąbrowy Narodowej na swoim rynku, który już w przyszłym roku na powstać na skwerze naprzeciwko Wspólnoty "Betlejem" w ramach programu "Miasto Siedmiu Rynków".

Na czwartkowym spotkaniu z mieszkańcami - 16 czerwca br., architekci przedstawili zebranym koncepcję zagospodarowania terenu przeznaczonego na nowe "serce dzielnicy". Mieszkańcy z entuzjazmem podeszli do zaproponowanych rozwiązań i wraz z projektantami dostosowywali je do potrzeb dzielnicy.

Projekt ma nawiązywać częściowo do twórczości Friedensreich'a Hundertwasser'a austriackiego artysty, którego sztuką zainspirowali się mieszkańcy Wspólnoty "Betlejem", przy remoncie swojego domu. Ponadto na terenie nowego skweru znajdzie się m.in. plac zabaw dla dzieci, siłownia pod chmurką, scena, ławki do wypoczynku oraz dziesięć miejsc parkingowych.

- Będziemy mieć najładniejszy rynek w Jaworznie - mówili uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy.

Kolejne konsultacje odbędą się 7 lipca br. (czwartek) o godz. 17:00 w domu Wspólnoty "Betlejem" przy ul. Długiej 16. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym spotkaniu!
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek