Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Znakowanie sprzętu

1 czerwca 2016, 10:46

W ramach programu "Tarcza" na terenie jaworznickich ogrodów działkowych kontynuowana jest akcja "Bezpieczny Ogród". Podczas ostatnich dwóch spotkań na terenie Stowarzyszenia Ogrodowego "Warpie” oraz Stowarzyszenia Ogrodowego Działkowców im. Karola Roupperta na Starej Hucie, oznakowano ponad 250 sprzętów.

- Dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu działkowców w wyniku prowadzonej II edycji akcji oznakowano ponad 250 sztuk różnego rodzaju sprzętu. Głównie przeważały kosiarki, podkaszarki i agregaty, elektronarzędzia oraz sprzęt RTV i AGD – mówi Alicja Witoszek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.

Naniesione znaki pozwolą każdemu z działkowców rozpoznać swój sprzęt w razie ewentualnej kradzieży. - Urząd Miejski wspólnie z partnerami zapraszają wszystkich chętnych do takiej formy zabezpieczenia swoich dóbr. Takie oznakowanie może zniechęcić złodzieja, a w przypadku kradzieży jest bardzo pomocne przy jego zidentyfikowaniu i odzyskaniu – dodaje Alicja Witoszek.

Osoby które z różnych powodów nie mogły przystąpić do znakowania, a są zainteresowane oznaczeniem posiadanych urządzeń proszone są o kontakt z prezesem ogrodu w celu wyznaczenia dodatkowego terminu ponownego znakowania.

***

W ramach programu "Tarcza" na terenie jaworznickich ogrodów działkowych kontynuowana jest akcja "Bezpieczny Ogród". Pierwszym etapem programu było systematyczne patrolowanie działek zarówno przez funkcjonariuszy policji jak i straży miejskiej. Drugim etapem jest dalsze ograniczanie włamań do altanek ogrodowych oraz zabezpieczenie wartościowego sprzętu działkowców poprzez jego znakowanie. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Wydział Zarządzania i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego  w Jaworznie. Partnerem działań jest jaworznicka Straż Miejska i Policja.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazek