Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Wyróżnienie dla jaworznickiego szpitala

13 maja 2016, 08:13

Jaworznicki szpital został wyróżniony. 9 maja br. dr n. med. Józef Kurek, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie odebrał uroczysty certyfikat przyznany naszej placówce w związku z udziałem w VI edycji programu "Stawiamy na Jakość".

Program "Stawiamy na jakość" jest organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i stanowi integralną część Konkursu Śląska Nagroda Jakości. Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom oraz organizacjom, które wdrożyły i certyfikowały system zarządzania jakością, dbają o jakość swoich produktów i usług oraz wdrożonych standardów zarządzania.

- Wyróżnienie, przyznane jednostce w kategorii "Stawiamy na jakość w służbie zdrowia" jest potwierdzeniem wysokiej pozycji Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie w wojewódzkim rankingu podmiotów leczniczych. Nasz Szpital jest nowoczesną placówką zatrudniającą wysoko wykwalifikowanych specjalistów, wyposażoną w wysokiej klasy sprzęt medyczny - wyjaśnia dr n. med. Józef Kurek, dyrektor placówki. - Szpital prowadzi działalność medyczną obejmującą lecznictwo stacjonarne (oddziały) oraz lecznictwo ambulatoryjne w oparciu o kilkanaście poradni specjalistycznych. Szeroka gama świadczeń medycznych wspierana jest na co dzień przez szpitalne pracownie diagnostyczne oraz laboratorium.

Rocznie w jaworznickim szpitalu hospitalizowanych jest ponad 30 tys. pacjentów, ilość ta ma tendencję wzrastającą. Z porad specjalistycznych korzysta blisko 50 tys. pacjentów. Już w chwili obecnej SP ZOZ Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie jest jednym z najlepiej wyposażonych szpitali w województwie śląskim oraz dysponuje nowoczesną bazą sprzętowo-diagnostyczną, która w rękach sprawnego i wysoce profesjonalnego zespołu lekarskiego pozwala na kompetentną diagnostykę i leczenie chorych.

Dr n. med. Józef Kurek jest pasjonatem nowoczesnych metod zarządzania i konsekwencji w działaniach. Jako jeden z nielicznych w branży, dostrzega znaczenie nowoczesnych metod leczenia i technik operacyjnych, dzięki temu tworząc jeden z najbardziej prężnych ośrodków chirurgicznych na terenie województwa śląskiego.

Obrazek