Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Światowy Dzień Inwalidy 2016

5 maja 2016, 16:43

Wzorem ubiegłych lat, jaworznicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował w mieście obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy. W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz przedstawiciele Rady Miejskiej - Renata Gacek i Janusz Papuga. 

Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

To między innymi dzięki ludziom zrzeszonym w jaworznickim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów można sobie uświadomić, że osoby starsze lub nie w pełni sprawne, mogą zawsze pozostawać młode duchem, chcąc żyć pełnią życia i nie martwiąc się problemami. Członkowie związku udowadniają, że gdy posiada się wsparcie oddanych ludzi, człowiek w podeszłym wieku, czy też zmagający się z pewnymi niedoskonałościami nie musi rezygnować ze swoich pasji i może być ciągle aktywny.

Podczas spotkania w klubie Relax poseł Starzycki oraz prezydent Kaczmarek złożyli członkom związku serdeczne życzenia oraz obdarowali przybyłych drobnymi upominkami.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek