Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

"Święto Rodziny” już 22 maja

22 kwietnia 2016, 13:08

W Jaworznie odbędzie się "Święto Rodziny” - wydarzenie o wielkiej skali i zasięgu, z ofertą całościowo skierowaną do rodzin. Pomysłodawcą imprezy jest zastępca prezydenta - pani Monika Bryl. Pokaz iluzji, wspólne czytanie, teatrzyki, konkursy, gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych i całych rodzin, a także koncert zespołu New Life'm – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Jaworzna w niedzielę 22 maja podczas Święta Rodziny.

Majowe święto zapowiada się niezwykle ciekawie. Specjalnie na to wydarzenie parking przed Halą Widowiskowo-Sportową i jej okolice zostaną zaadaptowane na miejsce gier, zabaw i scenicznych wydarzeń. Na tym terenie rozstawiona zostanie scena, na której artyści wystąpią w przedstawieniach teatralnych, a animatorzy poprowadzą zajęcia dla dzieci. Wieczorem natomiast przed jaworznicką publicznością wystąpi zespół New Life'm. Jaworznickie "Święto Rodziny” wpisuje się w ramy metropolitalnego święta rodziny.

- Chcę, aby Święto Rodziny mocno zapadło w pamięć jako impreza miejska i było kontynuowane w kolejnych latach. W organizację wydarzeń zaangażowało się wiele firm i instytucji z terenu miasta – to również okazja, aby mieszkańcy mogli lepiej zapoznać się z ofertą tych jednostek, a także kreatywnością i pomysłowością osób tam pracujących. Pomysł na "Święto Rodziny” jest nieprzypadkowy. Co roku w mieście organizowane są rodzinne festyny, pikniki w ramach metropolitalnego święta rodziny, jednak do tej pory nie było całościowej oferty wspólnego spędzania czasu na tak szeroką skalę - mówi Monika Bryl Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna.

Zabawa rozpocznie się w samo południe programem artystycznym. Następnie do wspólnego spędzenia czasu zapraszają Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Miasta Jaworzna. Zabawę umili spotkanie z animatorami, maskotkami czy szczudlarzem. Natomiast od godz. 10.00 uczniowie szkół podstawowych i wychowankowie świetlic wezmą udział w konkursie plastycznym, efekty ich pracy będzie można podziwiać na ogromnym banerze zawieszonym na Hali Widowiskowej.

Nie zabraknie również atrakcji kulinarnych, od godz. 12.00 rozpocznie się gotowanie potraw na mega patelni. W tym dniu najmłodsi będą mogli poszaleć też na popularnych dmuchańcach, karuzelach i trampolinach. Nie ma imprezy dla dzieci bez balonów i tych również nie zabraknie. Testem umiejętności piłkarskich będą zawody sportowe na megapiłkarzykach. Dla zręcznych przygotowano stoły do cymbergaja, a więc zapowiada się pasjonująca rozgrywka znana z nadmorskich kurortów. O godz. 14.00 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprezentuje teatrzyk ekologiczny. Zespół Lecznictwa Otwartego w ciągu dnia będzie prowadzić pokazy pierwszej pomocy, specjaliści zapraszają również  do skorzystania z bezpłatnych badań i porad dietetyka.

Imprezie towarzyszyć będzie organizowany przed godz. 17.00 przez Instytut Ordo Caritatis oraz Stowarzyszenie MuzeDei „Marsz dla Życia i Rodziny”, który poprzedzi Msza Święta o godz. 16.00 w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne, a na najmłodszych czekają też atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów imprezy już wkrótce.