Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Wiosenne prace MZDiM

18 kwietnia 2016, 11:00

Wraz z nadejściem wiosny, rozpoczął się także sezon remontowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. Po okresie zimowym, w trakcie którego pracownicy na bieżąco usuwali ubytki w jezdniach, dokonywali drobnych napraw nawierzchni oraz podejmowali się różnych innych zadań związanych z utrzymaniem dróg i chodników, nadszedł czas na obszerniejsze prace.

- Pierwsze ekipy pojawiły się przy miejskich schodach, na których wykonane zostały prace naprawcze, mające na celu poprawę stanu tego typu infrastruktury. Na początek udało się wyremontować schody w rejonie "kostek" przy Urzędzie Miejskim - stare, zdegradowane schody w całości zostały wyłożone kostką betonową - mówi Emilia Tura, rzecznik prasowy MZDiM. - Oprócz tego działania naprawcze przeprowadzono również na osiedlowych schodach przy ul. Podwale w pobliżu przychodni, przy ul. Czwartaków i ul. Krasickiego. Przy ul. Licealnej 4 natomiast, oprócz poprawy stanu istniejących stopni, zamontowano także barierki, a tuż obok trwa remont drogi dojazdowej do tego bloku.

Duże prace polegające na wymianie dłuższych fragmentów nawierzchni asfaltowej zakończone zostały na ul. Promiennej - na 700 metrowym jej odcinku, a trwają na ul. Gwardii Ludowej - w miejscu, w którym w roku ubiegłym powstało odwodnienie oraz nawierzchnie chodników w rejonie przystanku autobusowego.

To dopiero początek robót, które MZDiM zamierza wykonać w tym roku. Pełny plan prac na rok 2016 dostępny jest na stronie internetowej: http://www.mzdim.jaworzno.pl/plany-mzdim-na-rok-2016/

W następnej kolejności ekipy remontowe przejdą na dalszą część ul. Licealnej - pod blokami nr 6 i 10 wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i położona będzie nowa nakładka asfaltowa.

ObrazekObrazek