Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Wyróżnienie dla prezydenta Silberta

20 marca 2016, 08:23

fot. Rafał Zduńczyk / Chorągiew Śląska ZHP

fot. Rafał Zduńczyk / Chorągiew Śląska ZHP

W miniony piątek, 18 marca odbyła się VII Gala Mistrzów Harcerstwa, której organizatorem jest Komenda Chorągwi Śląskiej ZHP w Katowicach. Podczas uroczystości zaszczytnym wyróżnieniem "Niezawodny Przyjaciel Harcerstwa" został odznaczony Paweł Silbert, prezydenta Jaworzna.

Gala jest uroczystością, podczas której statuetką "Mistrza Harcerstwa” wyróżnieni zostają instruktorzy Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Spośród nominowanych instruktorów harcerskich w jedenastu kategoriach komendanci 34 hufców z województwa śląskiego oraz władze Chorągwi Śląskiej ZHP wybrali jednego laureata. Głosowanie odbyło się w sposób tajny, a jego wyniki ogłoszone zostały podczas uroczystej Gali, w Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach. Ale już sama nominacja jest już dużym wyróżnieniem. W tym roku w kategorii Harcerski Menager nominowany był hm. Paweł Duda - skarbnik Hufca ZHP Jaworzno. W trakcie uroczystości wręczono także listy pochwalne - z rąk Naczelnika ZHP odebrało je 34 najlepszych drużynowych, pracujących z gromadami zuchowymi i drużynami harcerskimi na terenie województwa śląskiego.

Podczas VII Gali Mistrzów Harcerstwa wręczono także "Laskę skautową". Jest to najważniejsze wyróżnienie nadawane przez Naczelnika ZHP dla niezawodnych przyjaciół ZHP. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie otrzymał prezydent Paweł Silbert - Niezawodny Przyjaciel Harcerzy.

Tegoroczną Galę Mistrzów Harcerstwa uświetnił występ Harcerskiego Zespołu Artystycznego "Słoneczni", który działa w Katowicach od 53 lat.

ObrazekObrazek