Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

"Miasta Idei" - zapraszamy na debatę

7 marca 2016, 08:13

W środę, 9 marca - w ramach projektu "Miasta Idei" - w Jaworznie odbędzie się debata pod tytułem "Centrum dla ludzi, czy dla samochodów?". "Miasta Idei" to próba wypracowania najlepszych pomysłów i dobrych praktyk dla miast województwa śląskiego, a także doskonała okazja, by podyskutować i wymienić opinie między władzami miast, ekspertami i mieszkańcami.

W debacie wezmą udział:

  • Paweł Silbert - prezydent Jaworzna
  • dr Michał Beim - Instytut Sobieskiego, ekspert w dziedzinie miasto i transport
  • dr Krzysztof Bierwiaczonek - Uniwersytet Śląski w Katowicach, socjolog
  • Zbigniew Nosal - prezes PKM Jaworzno
  • Grzegorz Sapoń - Urząd Marszałkowski w Krakowie, dyrektor Departamentu Transportu i Komunikacji
  • prof. Kazimierz Kłosek - Politechnika Śląska, ekspert do spraw transportu

Podczas konferencji będziemy dyskutować m.in. o tym czy z miast należy wyprowadzać ruch pojazdów, a może budować trzypasmowe i czteropasmowe drogi przez ich centra. Zastanowimy się również nad tym, jak przekonać kierowców, że mogą zyskać na ograniczaniu ruchu w miastach oraz czy samochód na pewno wrogiem miasta i trzeba się go pozbyć na siłę. Porozmawiamy także o tym jak tworzyć odpowiednią alternatywę dla prywatnego transportu oraz jaką rolę odgrywają trakty piesze, drogi rowerowe i komunikacja publiczna.

Konferencja odbędzie się w środę, 9 marca w godz. 12.00-14.00 w Teatrze Sztuk w Jaworznie (ul. Mickiewicza 2). Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Obrazek