Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zegar na rynku naprawiony

12 lutego 2016, 10:16

Zegar wodno - słoneczny uszkodzony w styczniu został naprawiony. Koszty naprawy pokryła osoba, która dokonała zniszczeń.

W styczniu Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych informował o uszkodzeniu gnomona wskazującego godzinę w zegarze wodno - słonecznym znajdującym się na rynku. Dewastację mienia publicznego uwieczniły kamery monitoringu miejskiego. Na nagraniu widać trójkę mężczyzn idących w kierunku płyty rynku ulicą Mickiewicza. Chwilę potem inna kamera zarejestrowała sytuację, w której jedna z osób zawisa na gnomonie zegara. Pod ciężarem mężczyzny gnomon został wyrwany z granitowej podstawy.

Sprawa została zgłoszona policji. W krótkim czasie funkcjonariusze ustalili sprawcę zniszczenia mienia.

Koszt naprawy zegara został wyceniony przez specjalistę na blisko 3 tysiące złotych. Sprawca uszkodzenia pokrył tą kwotę w całości z własnej kieszeni. Sprawa znalazła finał w tym tygodniu - zegar jest już naprawiony.

- Ta sytuacja pokazała sprawne współdziałanie policji i służb miejskich. Mamy nadzieję, że finał sprawy wpłynie na refleksję wśród osób, które niszczą mienie gminne. Żadna z nich nie może czuć się bezkarna - podsumowuje Tomasz Jewuła, dyrektor MZNK