Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Jaworznianki Mistrzyniami Polski!

25 października 2012, 13:08

fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

Na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych, zawodniczki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu odniosły ogromny sukces. Po świetnych występach indywidualnych Joanna Worek, Jolanta Guzik i Katarzyna Jurkiewicz sięgnęły drużynowo po tytuł Mistrzyń Polski.

Tegoroczne mistrzostwa, organizowane przez Polski Związek Szachowy, odbyły się 21 października w Bydgoszczy. Rozgrywane corocznie (z małymi wyjątkami) turnieje mistrzowskie, mają na celu wyłonienie najlepszych w Polsce zawodników, zawodniczek oraz drużyn z całego kraju. Partie w blitzu (taką nazwę w środowisku szachowym mają często szachy błyskawiczne) są bardzo atrakcyjne zarówno dla zawodników, którzy muszą wykazać swój refleks i szybko podejmować ważne decyzje, jak i dla kibiców i sympatyków tej królewskiej gry. Oprócz wyników indywidualnych na zawodach prowadzona była także klasyfikacja drużynowa, dlatego każdy pojedynek miał bardzo duże znaczenie i mógł ostatecznie przesądzić o zdobyciu bądź utracie tytułu Mistrza Polski przez cały zespół.

Nasze zawodniczki na bydgoskich zawodach prezentowały wyborną formę! Po wspaniałej walce i emocjonujących pojedynkach oraz zliczeniu wszystkich zdobytych punktów okazało się, że szachistki MCKiS zostały Mistrzyniami Polski i drużynowo zdobyły złote medale! Na ten wspaniały tytuł złożyły się świetne wyniki indywidualne: najlepsza z naszych zawodniczek - Joanna Worek - zajęła 3 miejsce i do złotego medalu drużynowego dołożyła także indywidualnie krążek brązowy. Troszkę pechowe dla zawodników, ale jakże wysokie w klasyfikacji generalnej - 4 miejsce - zajęła Jolanta Guzik, z kolei na 6 pozycji indywidualnie zakończyła udział w turnieju Katarzyna Jurkiewicz.

Warto wspomnieć, że w całym turnieju tytuł Mistrzyni Polski indywidualnie zdobyła reprezentantka KSz HetMaN Szopienice Katowice Monika Soćko (pierwsza w historii polska szachistka, która otrzymała męski tytuł arcymistrza w 2008 roku), a srebrny medal przypadł w udziale Klaudii Kulon reprezentującej barwy AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska.