Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zwiedzanie nowoczesnej oczyszczalni ścieków

26 października 2015, 09:15

Nie masz pomysłu na weekend? Lubisz łączyć naukę z zabawą? Chcesz sprawdzić co dzieje się ze ściekami lub dowiedzieć się co to jest hala krat, komora hydrolizy czy reaktor wielofazowy? 7 listopada przyjdź na dzień otwarty nowoczesnej oczyszczalni ścieków  w Jaworznie. 

W ramach kolejnego "dnia otwartego", organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w sobotę 7 listopada, mieszkańcy Jaworzna będą mieli okazję zwiedzić niedawno zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków. Jest to miejsce na co dzień niedostępne dla "osób postronnych", dlatego oferta jest tym bardziej kusząca.

Dzień otwarty wystartuje o godz. 9.00 kiedy to wszyscy chętni mieszkańców, którzy uprzednio zapiszą się na zwiedzanie, zostaną dowiezieni na teren oczyszczalni specjalnym busem. Zbiórka odbędzie się pod halą w centrum miasta. Na miejscu cała grupa zobaczy teren oczyszczalni i pozna specyfikę działania różnych urządzeń. Z myślą o mieszkańcach została stworzona ścieżka edukacyjna, która spodoba się zarówno dzieciom jak i dla dorosłym. Właśnie tak, w prosty sposób wyjaśni ona zasady funkcjonowania oczyszczalni ścieków.

- Ponadto pokażemy dwa filmu. Jeden, stworzony w technice 3D będzie prezentował proces oczyszczania ścieków. Drugi animowany film z kolei przygotowany dla dzieci, będzie prezentował korzyści wynikające z podłączenia się do kanalizacji. To wszystko dlatego, że w tym roku kończymy największy miejski projekt kanalizacyjny. Chcemy pokazać mieszkańcom, że unijne pieniądze zostały bardzo dobrze zainwestowane - podkreśla Sławomir Grucel, rzecznik prasowy MPWiK.

Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach - o 9.00 i 11.00. Dla bezpieczeństwa każda grupa może mieć max 20 osób, dlatego ilość miejsc jest ograniczona, a decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapisy już trwają i przyjmowane będą do 4 listopada pod numerem 728-974-180.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Obrazek