Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

JBO 2016: Wnioski już po ocenach

3 września 2015, 17:55

Zakończyła się ocena merytoryczna wniosków złożonych w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem wniosków, które uzyskały pozytywną ocenę i będą poddane pod głosowanie mieszkańców.

OBSZAR NR 1 – AZOT, STARA HUTA
1. Sławomir Bigos - "Strefa rekreacji Sobieski-Górka. Budowa 3-strefowego placu zabaw” - przy ul. Sulińskiego.
2. Andrzej Brzózka - "Parking samochodowy przy rondzie w centrum Stara Huta” - przy ul. Fabrycznej w pobliżu centrum handlowego.
3. Mieczysław Kijowski - "Park zieleni przy rondzie Stara Huta” - przy ul. Fabrycznej w pobliżu centrum handlowego.

OBSZAR NR 2 – BORY
1. Paweł Bańkowski - "Budowa miejsc parkingowych przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworznie – Bory”.
2. Anna Furman – "Strefa aktywności ruchowej” - Rozszerzenie infrastruktury rekreacyjno – sportowej w „Dolinie Młodości – rodzinnym placu zabaw z siłownią zewnętrzną” oraz okolicy „Skate – Parku” w Jaworznie Bory poprzez zakup i montaż elementów siłowni zewnętrznej.
3. Rafał Polański, Nikodem Motyka - "Modernizacja boiska sportowego na Borach” - skrzyżowanie ulic Tetmajera i Niemcewicza.
4. Jolanta Rośko, Daniel Liszka, Anna Szymanek - "Wykonanie trójtorowej bieżni lekkoatletycznej i rozbiegu do skoku w dal z nawierzchni poliuretanowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Jaworznie.

OBSZAR NR 3 – BYCZYNA, CEZARÓWKA DOLNA
1. Henryk Głowacki  - "Plac zabaw i rekreacji pod chmurką" - budowa placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej przy ul. Kaczeńców.
2. Anna Gontarz , Maria Leś-Runicka, Anna Jurkiewicz , Małgorzata Złocka , Maria Sidełko - "Byczyńskie Archiwum Responsywne, czyli odtworzenie dokumentów związanych z historią Byczyny: konserwacja najstarszych akt, wykonanie i publiczna prezentacja makiety wsi z 1848 roku wraz z okolicznościowym folderem”.
3. Jan Knapik , Bogusława Knapik, Jarosław Palka, Grażyna Michalska, Monika Malciak - "Zagospodarowanie i uporządkowanie terenu tzw. „Smużyny” celem uzyskania najdogodniejszego korzystania z walorów tego miejsca jak najszerszej społeczności Byczyny i całej okolicy”.
4. Radosław Sajdak  - "Plac Street Workout – trening siłowy na świeżym powietrzu” - przy ul. Nauczycielskiej na terenie Zespołu Szkół Nr 1.

OBSZAR NR 4 – CEZARÓWKA GÓRNA, JEZIORKI, KOŹMIN, WILKOSZYN
1. Wojciech Gawroński, Mariola Dziurdzikowska - "Plac zabaw w dzielnicy Koźmin".
2. Irena Kupniewska - "Budowa oświetlenia przy ulicy Dożynkowej”.
3. Anna Orlik – Zastępa, Bernadette Zdrada - "Relaks pod kasztanami”.

OBSZAR NR 5 – CIĘŻKOWICE
1. Joanna Ciołczyk - "Rewitalizacja oraz zagospodarowanie terenu przy Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice w Jaworznie”.
2. Anna Hassa - "Pokrycie boiska wielofunkcyjnego (piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna) przy Szkole Podstawowej nr 18 w Jaworznie nawierzchnią poliuretanową na potrzeby uczniów i społeczności lokalnej”.
3. Marcin Kaszyca  - "Budowa co najmniej 10 miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 18 w Ciężkowicach”.

OBSZAR NR 6 – DĄBROWA NARODOWA
1. Dorota Guja - "Rodzinny plac zabaw z siłownią zewnętrzną" – przy ul. Długoszyńskiej.
2. Marta Motyka, Nikodem Motyka - "Plac zabaw dla Dąbrowy Narodowej” -  teren OSP przy ul. Strażackiej.
3. Anetta Musiał - Paździora, Mariusz Kowalski - "Wielofunkcyjne boiska w Zespole Szkół nr 4 w Jaworznie” - Etap II".
4. Wiesława Rączka, Mariusz Kowalski - "Angielski i informatyka dla seniora” - podstawy języka angielskiego dla osób starszych z terenu Dąbrowy Narodowej.

OBSZAR NR 7 – DŁUGOSZYN
1. Anna Saran - "Strefa rekreacyjna w parku przy ul. Jaszuńskiego” - rozbudowa placu zabaw, siłowni na wolnym powietrzu oraz wykonanie monitoringu strefy rekreacji.

OBSZAR NR 8 – DOBRA, PIECZYSKA
1. Tadeusz Fudała , Wacław Cudak  - "Siłownia plenerowa. Urządzenia do ćwiczeń zlokalizowane na świeżym powietrzu”- przy skrzyżowaniu ul. Chocimskiej i Poniatowskiego.
2. Małgorzata Lekstan , Mariusz Lizończyk  - „Budowa trzytorowej bieżni lekkoatletycznej o długości 60m oraz skoczni do skoku w dal, przy Gimnazjum nr 11 w Jaworznie  Pieczyskach”.

OBSZAR NR 9 – GIGANT, LEOPOLD
1. Janusz Bryła - "Rozbudowa boiska piłkarskiego w obszarze sportowo-rekreacyjnym Gigant. Łatwiejszy dojazd dziecka w wózku poprzez zabudowę schodów z rynnami do podjazdów wózkiem. Uzupełnienie obiektów sportowych poprzez budowę boiska do Street Ball'a" – przy ul. Marmurowej w sąsiedztwie bloków TBS.
2. Mieczysław Długosz, Jacek Młynarczyk - "Teren rekreacyjno-sportowy Gigant – rozbudowa i doposażenie” – przy ul. Marmurowej w sąsiedztwie bloków TBS.
3. Mieczysław Długosz, Jacek Młynarczyk - "Budowa ogrodzenia boiska na os. Gigant” – przy ul. Marmurowej w sąsiedztwie bloków TBS.
4. Mieczysław Długosz  - "Festyn rodzinny „Pożegnanie lata” dla mieszkańców os. Gigant i os. Leopold”.
5. Małgorzata Pawłowska  - "Mini plac zabaw” - odbudowa istniejącego placu zabaw przy ul. Grunwaldzkiej.

OBSZAR NR 10 – GÓRA PIASKU
1. Danuta Kurowska – Maroszek – "Modernizacja boiska do koszykówki i siatkówki" – przy Szkole Podstawowej nr 9.
2. Jacek Wojteczko, Ewa Wojteczko – "Budowa boiska do gry w Boules Petanque. Stoliki z ławkami do gry w szachy i warcaby" – teren parku Góra Piasku.

OBSZAR NR 11 – JELEŃ
1. Renata Chmielewska - "Park fitness przy Domu Kultury w Jeleniu".
2. Rafał Soból, Janusz Papuga - "Zdrowie w każdym wieku. Rozbudowa infrastruktury sportowej poprzez montaż urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej nr 22".
3. Paweł Szłapa - "Termomodernizacja budynku głównego Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniu”.

OBSZAR NR 12 – ŁUBOWIEC
1. Marzena Czarny, Beata Przebindowska – "Ale wkoło jest wesoło – Impreza integracyjna".
2. Marzena Czarny, Beata Przebindowska – "Siłownia pod chmurką w okolicy ul. Zubrzyckiego wraz z doposażeniem boiska".

OBSZAR NR 13 – NIEDZIELISKA
1. Mirosław Michalik, Jan Michalik – "Ogródek edukacyjny Niedzieliska" - Etap II.
2. Stanisława Wirska  – "Tereny rekreacyjne przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jaworznie" – Modernizacja boiska do piłki siatkowej (wykonanie nawierzchni poliuretanowej) oraz budowa placu zabaw o nawierzchni poliuretanowej, wyposażonego w urządzenia zabawowe.

OBSZAR NR 14 – OSIEDLE STAŁE, REJON ELEKTROWNI
1. Michał Goryczka , Nikodem Motyka, Bernard Goryczka  - "Kalinowa sports center" – wykonanie boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw przy ul. Kalinowej w Jaworznie.
2. Michał Goryczka , Nikodem Motyka - "Historyczny mural na Osiedlu Stałym”- budynek Gimnazjum Nr 5.
3. Zbigniew Kawala - "Dzielnicowe boisko sportowe wielofunkcyjne przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Czesława Miłosza w Jaworznie – dzielnica Osiedle Stałe”.
4. Teresa Łozińska , Ewa Adamajtis - "Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworznie, ul. Puszkina 5”.
5. Anna Malinowska  - „"Artyści dzieciom”. Program edukacyjno-wychowawczy skierowany do dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i wykluczonych społecznie.
6. Anna Malinowska - "Festyn rodzinny w Parku Lotników Polskich w Jaworznie na Osiedlu Stałym”.
7. Marian Miszczyński - "Drewniany konik polny na biegunach dla dwóch osób zlokalizowany w Parku Lotników na Osiedlu Stałym”.
8. Romana Sobczyńska - "Zagospodarowanie skweru położonego przy blokach nr 1 i 3 - ulica Klonowa na Osiedlu Stałym (skwer oddzielający ulicę Klonową od Kalinowej)”.

OBSZAR NR 15 – PAŃSKA GÓRA, SKAŁKA
1. Kinga Jędrzejek, Marek Jędrzejek - "Skałka dla dzieci – budowa placu zabaw" – przy ul. Pstrowskiego.
2. Sebastian Pycia - "Strefa sportowo-rekreacyjna SKAŁKA (plac zabaw, boisko, siłownia zewnętrzna) Etap I”.  
3. Waldemar Sarlej - "Plac zabaw, rekreacji i wypoczynku dzieci, młodzieży i seniorów” - w okolicach ul. Hugona Kołłątaja.

OBSZAR NR 16 – PECHNIK, PODWALE, WARPIE
1. Kazimierz Gwóźdź – "Parking ogólnodostępny przy ulicy 11 Listopada” - zlokalizowany pomiędzy ul. 11 Listopada 9 a terenem bazy MPEC.
2. Bogusława Hałas, Danuta Niemczyk, Monika Łysik - "Mural jako forma artystycznego przekazu myśli Jana Pawła II” -  wykonanie muralu nawiązującego do postaci patrona szkoły na ścianie ZSP Nr 3 przez jaworznickich artystów.
3. Stanisław Jacher - "Łączka dla maluszków czyli miejsce zabaw dla najmłodszych” - przy Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaworznie.
4. Urszula Kramarz - "Terenowa pracownia przyrodnicza przy Szkole Podstawowej nr 16”.
5. Marcin Przywała – "Modernizacja terenu przy budynku I LO oraz budowa miejsca zabaw dla malucha i strefy relaksu dla seniora”.
6. Mateusz Półgęsek - "Jaworznicki Koci Dom Tymczasowy – kontrola populacji i zdrowia kotów wolnobytujących oraz zwierząt bezdomnych i adoptowanych”.

OBSZAR NR 17 – PODŁĘŻE
1. Krystyna Stachelczyk, Zbigniew Zwierzyński – "Centrum gier i relaksu w dzielnicy Podłęże" –  zagospodarowanie terenu w pobliżu pasażu handlowego Manhattan Podłęże oraz przedszkola.
2. Włodzimierz Szczepanik – "Wybudowanie zatoczki parkingowej" – przy ul. Wilczej 52.
3. Anna Wawrzyńczak – "Budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie przy ul. Ławczanej 12" – budowa czterotorowej bieżni lekkoatletycznej, skoczni do skoku w dal z rozbiegiem oraz wykonanie muralu
o tematyce sportowej na części elewacji budynku.

OBSZAR NR 18 – PSZCZELNIK
1. Marzena Ćwiląg, Marta Kaszuba , Elżbieta Brusik, Agnieszka Kwiatkowska - "Budowa placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana Brzechwy w Jaworznie".
2. Mateusz Wrona, Marek Nowak - "Teren rekreacyjny dla dzieci na skrzyżowaniu ulic Jarzębinowej i Wrzosowej” - montaż urządzeń placu zabaw, ławek i koszy.
3. Mateusz Wrona - "Ławki do wypoczynku w pasie pomiędzy blokami” -  pomiędzy ulicami: Jarzębinową, Wrzosową i Świerkową.

OBSZAR NR 19 – SZCZAKOWA
1. Grażyna Iwańska - "Rozbudowa placu zabaw o dodatkowe elementy wraz z siłownią zewnętrzną" – teren Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie, ul. Koszarowa.
2. Ryszard Kosiński - "Rewitalizacja parku kolejowego – skweru przy ul. Kolejarzy w Szczakowej”.

OBSZAR NR 20 – ŚRÓDMIEŚCIE
1. Dawid Domagalski - "Modernizacja Parku Chrząstówka” - wzbogacenie istniejącego parku o elementy placu zabaw i instalację siłowni pod chmurką.
2. Dawid Domagalski - "Pokażmy dzieciom Warszawę – organizacja jednodniowej wycieczki dla dzieci i wolontariatu ze świetlicy środowiskowej – Ośrodka dla Rodziny Pod Kolegiatą”.
3. Dawid Domagalski - "Spotkanie ze św. Mikołajem na jaworznickim Rynku czyli Śródmieście Dobrej Nadziei 3”.
4. Anna Roczkalska - "Plac zabaw przy Biedronce w Centrum”.
5. Tomasz Sędor - "Centrum sportowe dzielnicy przy SP nr 1 ul. Matejki (ZSZ-P nr 1) – rozbudowa istniejącego placu zabaw i siłowni na powietrzu oraz budowa placu do doskonalenia przez uczniów jazdy na rowerze wraz z dodatkowym oświetleniem i monitoringiem”.
6. Maciej Stanek - "Kącik rekreacyjny pod płaczącą wierzbą przy ulicy Krasickiego 7, 9, 11 wraz z monitoringiem terenu” - Zadanie ma na celu ogrodzenie terenu, montaż ławek, mebli ogrodowych, huśtawki oraz posadzenie kwiatów, zasadzenie trawy i krzewów.
7. Maciej Stanek - "Budowa parkingu dla samochodów osobowych przy skrzyżowaniu ulic Górniczej i Olszewskiego”.

Przypominamy, że na powyższe wnioski mieszkańcy będą mogli głosować w terminie od 17 do 30 września br. Głosowanie poprzedzi akcja informacyjno – promocyjna propozycji zadań publicznych zgłoszonych w poszczególnych dzielnicach.

Wykaz wniosków odrzuconych publikujemy na stronie www.jbo.jaworzno.pl w zakładce do pobrania.