Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Święto plonów za nami

30 sierpnia 2015, 18:12

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi było połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbyły się w niedzielę, 30 sierpnia na jaworznickim Rynku.

- Składam wszystkim rolnikom słowa najwyższego uznania za owoce i dary Waszej pracy. Dzisiejsze święto jest przede wszystkim Waszym świętem i chylimy przed Wami czoło, bo z Waszego trudu korzystamy wszyscy. Jesteśmy Wam winni wdzięczność i szacunek. Dzisiaj mamy okazję o tym przypomnieć i podziękować- mówił zastępca prezydenta Dariusz Starzycki.

Tegoroczne dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kolegiacie pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Katarzyny. Po Mszy uczestnicy z udziałem orkiestry dętej przemaszerowali na jaworznicki Rynek. Tam odbył się okolicznościowy program, na który złożyły się: obrzędy dożynkowe, występy zespołów śpiewaczych oraz zespołu pieśni i tańca z miasta partnerskiego Szigethalom, prezentacje ludowej twórczości artystycznej, wystawa płodów rolnych, a także degustacja chleba i wypieków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek