Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wakacje z miejską dotacją

25 sierpnia 2015, 08:06

Podobnie jak w latach ubiegłych, Miasto dofinansowało letni wypoczynek najmłodszych jaworznian. Dzięki zaangażowaniu władz miejskich oraz wsparciu organizacji pozarządowych na ten cel przeznaczono blisko 200 tys. zł. Oprócz wymarzonego wypoczynku nad morzem, dzieci skorzystały także z wyjazdów do Zakopanego, Jaworzynki, Międzybrodzia Bialskiego czy Orzysza. A ci, którzy pozostali w Jaworznie mieli dostęp do oferty zajęć stacjonarnych proponowanych w ramach półkolonii. W sumie z dotowanych przez Urząd wakacji skorzystało w tym roku ponad 700 dzieci.

Na zorganizowanie kolonii letnich trzy organizacje pozarządowe otrzymały od miasta 144 tys. zł., dzięki temu 480 najmłodszych mieszkańców Jaworzna odpoczywało w pięknych zakątkach Polski, m.in. w górach oraz nad morzem. W ramach wyjazdów dzieci miały zapewnioną opiekę, noclegi, wyżywienie, a także dodatkowe atrakcje, zapewniające im aktywny wypoczynek.

Ponadto miasto przekazało kolejne 43,5 tys. zł na organizację półkolonii na terenie Jaworzna. Z zajęć organizowanych w byłej siedzibie Klubu Wega w Ciężkowicach oraz czterech Szkołach Podstawowych – nr 1, 10, 15 i 20 skorzystało w sumie około 240 najmłodszych.

Dodatkowo gmina dofinansowała półkolonie dla uczestników Ogniska Wychowawczego. Za 13 tys. zł zorganizowało w sumie trzy dwutygodniowe turnusy dla 60 dzieci. W ramach półkolonii najmłodsi jeździli do kina, na kręgle, do parku wodnego, do Afrykarium we Wrocławiu,  a także do "Miasteczka Twinpigs" w Żorach oraz miały zorganizowane zajęcia w mieście.

- Kolejny rok z rzędu miasto dofinansowało letni wypoczynek najmłodszych mieszkańców Jaworzna. Uczestnikami kolonii i półkolonii były dzieci, które bez tego wsparcia zapewne spędziłyby wakacje w domu. Natomiast te dzieci, które zostały w mieście mogły skorzystać z zajęć w świetlicach oraz wziąć udział w ciekawych wycieczkach - wyjaśnia Dariusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Miasta. - Mam nadzieję, że dofinansowane przez miasto wakacje sprawiły dzieciom dużo radości i przysporzyły wielu miłych wspomnień.Tego typu działania będziemy na pewno kontynuować w kolejnych latach.