Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Po warsztatach w Byczynie

23 marca 2015, 15:12

Sobotnie spotkanie warsztatowe w dzielnicy Byczyna było okazją do rozmów i kształtowania planów rozwoju centrum osiedla. Mieszkańcy pod okiem architektów i projektantów, wspólnie opracowywali społeczną koncepcję zagospodarowania centralnego placu Byczyny.

Nowe oblicze skweru w Byczynie pod hasłem "Spotkajmy się przy stoku" zakłada budowę m.in. skalnego murka z wodospadem oraz kamiennej alejki z granitu prowadzącej do centralnego miejsca dzielnicy. Pomyślano również o udogodnieniach dla wózków dziecięcych oraz osób niepełnosprawnych, gdyż gładkie podłoże ułatwi poruszanie się po nowym skwerze.

- Konsultacje społeczne prowadzone w ramach "Miasta siedmiu Rynków" w Byczynie to cykl spotkań, warsztatów i debat, podczas których włączamy lokalną społeczność w kształtowanie wyglądu ich dzielnicy. Przyjęta formuła okazała się dobrą inicjatywą. Mieszkańcy chcą i czują, że mają wpływ na wygląd i funkcjonalność swojej najbliższej przestrzeni - mówi Magdalena Tomaszewska z Referatu Inicjatyw i Konsultacji Społecznych.

Wypracowane rozwiązania zostaną teraz zwizualizowane i zaprezentowane podczas debaty 9 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w Klubie "Niko" w Byczynie przy ul. Korczyńskiego 10.