Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

JBO: Zapraszamy na konferencję

22 stycznia 2015, 10:45

Jaworznicki Budżet Obywatelski na stałe wpisał się w harmonogram współpracy mieszkańców Jaworzna i lokalnego samorządu. Zrealizowano już wszystkie zwycięskie inwestycje z edycji 2014. Teraz czas na realizację projektów wybranych przez mieszkańców na 2015 rok i oficjalne przedstawienie oraz rozpoczęcie działań związanych z JBO 2016. Właśnie te kwestie już we wtorek, 27 stycznia będą omawiane na konferencji poświęconej dotychczasowym edycjom i przyszłości budżetu obywatelskiego w Jaworznie.

W ramach I edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy 13 obszarów konsultacyjnych spośród ponad stu zgłoszonych propozycji wskazali do realizacji 15 najlepszych projektów. Wśród zwycięskich przedsięwzięć z edycji 2014 r. zdecydowany prym wiodły projekty związane ze sportem i rekreacją. Aż 13 z 15 pomysłów dotyczyło budowy lub modernizacji boisk i placów zabaw. Wśród wybranych propozycji znalazły się także projekt modernizacji strażnicy OSP oraz organizacja festynu rodzinnego.

W ramach pierwszej edycji JBO, udało się także wybrać do realizacji 14 zadań dodatkowych, które zostały wyłonione m.in. po konsultacji z mieszkańcami danych obszarów. "Ponadprogramowe" projekty sfinansowano z niewykorzystanych środków, zaoszczędzonych przy wykonywaniu pierwotnie wybranych zadań, w konkretnym obszarze. W sumie, za kwotę 2 021 425 zł, przeznaczono do realizacji 29 przedsięwzięć w 13 obszarach konsultacyjnych.

Edycja 2015

W drugiej edycji realizowanej w 2015 roku jaworznianie oddali blisko 10 tys. głosów, w 20 obszarach konsultacyjnych. W tym roku zrealizowanych zostanie aż 29 zwycięskich projektów. Wśród nich zdecydowany prym wiodą także projekty związane ze sportem i rekreacją. Aż 19 z 29 pomysłów dotyczy budowy lub modernizacji boisk i placów zabaw. Pokazuje to, że jaworznianie lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu i potrzebują nowoczesnych obiektów, które umożliwią im aktywny wypoczynek. Wśród wybranych pomysłów znalazły się także: budowa miejsc parkingowych, kontrola populacji i zdrowia kotów, monitoring placów zabaw i bloków mieszkalnych, budowa kortu tenisowego, remont chodnika, zakup stołu multimedialnego dla szkoły oraz turniej gier komputerowych.

Konferencja podsumowująca drugą edycję JBO odbędzie się we wtorek, 27 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

- Podczas konferencji podsumujemy edycję 2014 oraz oficjalnie zaprezentujemy zwycięskie projekty w tegorocznej edycji. Przed nami natomiast dyskusja o przyszłości JBO - mówi Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta Jaworzna.

Więcej informacji o Jaworznickim Budżecie Obywatelskim można znaleźć na www.jbo.jaworzno.pl