Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

ElektroEko zabierze twoje elektrośmieci

23 października 2014, 12:19

fot. © badmanproduction - Fotolia

fot. © badmanproduction - Fotolia

Mieszkańcy Aglomeracji Śląskiej mogą pozbywać się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wygodnie, bezpłatnie i w każdej ilości. Jak? Od października uruchomione zostały sobotnie punkty zbierania odpadów w 19 dogodnych lokalizacjach. W Jaworznie stanowisko znajduje się na parking przed CH Kaufland, przy ul. Jana Matejki 27.

Do tej pory na Śląsku nie było tak rozbudowanego systemu zbierania odpadów elektro, mimo że według Dyrektywy Unijnej w Aglomeracji Śląskiej powinno być zbieranych ponad 8 tys. ton zużytych urządzeń rocznie. A samo Jaworzno musi zebrać ich niemal 380 ton. Dzięki uruchomieniu dedykowanych punktów zbierania i usługi bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci bezpośrednio z domu, z pomocą w realizacji wytycznych UE przyszło ElektroEko.

Gdzie i kiedy można oddać elektrośmieci w Jaworzanie:
JAWORZNO, ul. Jana Matejki 27, parking przed CH Kaufland    
każda sobota, godz. 10:00 -15:00

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.elektrosmieci.pl.

Odbiór odpadów prosto z domu

Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, telewizory pow. 24 cali mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. ElektroEko w ramach kompleksowego systemu zbierania wdrażanego w Aglomeracji Śląskiej zapewnia mieszkańcom właśnie taką usługę. Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów itp.) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 32 750 60 60 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl.

Więcej informacji o programie znajduje się też na stronach www.elektroeko.pl oraz www.mmbe.pl.