Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Owocna współpraca z rowerzystami

16 października 2014, 15:54

Prezydent Paweł Silbert spotkał się dzisiaj z przedstawicielami jaworznickiego środowiska rowerowego. Pasjonaci dwóch kółek przedstawili propozycje, które mają poprawić infrastrukturę rowerową w mieście. Niektóre rozwiązania będą rozpatrywane już w najbliższym czasie.

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o trudnościach z jakimi zmagają się na co dzień rowerzyści oraz możliwych do realizacji sposobach ułatwienia poruszania się po Jaworznie jednośladom. Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że jazda rowerem po mieście powinna być przede wszystkim przyjemna i bezpieczna.

- Bardzo się cieszę, że współpraca ze środowiskiem rowerzystów nabiera tempa - mówi Paweł Silbert. - Jestem pewien, że wspólnie wypracowane rozwiązania w jeszcze większym stopniu przyczynią się do powstania  bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury rowerowej.

Pierwszą propozycją, która będzie wspólnie analizowana, jest wprowadzenie ruchu rowerowego „pod prąd” na drogach jednokierunkowych. W najbliższym czasie przedstawiciele rowerzystów wspólnie z pracownikami Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz Komendy Miejskiej Policji będą omawiać szczegóły w tym zakresie.

***

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia miasto podpisało umowę  z krakowską spółką MP-MOSTY na zaprojektowanie odcinka velostrady dla rowerzystów łączącej Osiedle Stałe ze Śródmieściem i dalej przez Jeziorki aż do Ciężkowic.

Velostrada to pierwsza taka droga w kraju - będzie bezkolizyjna, posiadająca dwie jezdnie i chodnik dla pieszych, którzy chcieliby wzdłuż trasy rowerowej poruszać się między dzielnicami.
Projekt blisko 10 km dróg dla rowerów, dwóch kładek i jednego tunelu będzie kosztować 190 tys. zł. Budowa velostrady zaplanowana jest na 2016 rok.

ObrazekObrazek