Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Strażacki turniej piłkarski

10 maja 2014, 14:01

Aby na sportowo uczcić obchodzony niedawno Dzień Strażaka, w sobotę - 10 maja - na hali MCKiS na Osiedlu Stałym odbył się V Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Drużyn Pożarniczych. W rozgrywkach, które odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, udział wzięły reprezentacje jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszego miasta, drużyna jaworznickiej Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy z Komendy Miejskiej w Katowicach.

Zawody zostały rozegrane w systemie pucharowym, który finalnie wyłonił mistrzowską drużynę. Okazała się nią jedyna pozamiejscowa reprezentacja z Komendy Miejskiej z Katowic. W finale pokonała ona zespół OSP Byczyna, który zajął drugie miejsce. Mecz o najniższy stopień podium na swoją korzyść rozstrzygnęła natomiast drużyna PSP Jaworzno.

Z ramienia miasta mecze obserwował Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki, który po zawodach wręczył nagrody i wyróżnienia zwycięzcom. Prezydent Starzycki wystąpił na turnieju po raz pierwszy w podwójnej roli -  jako zastępca prezydenta oraz członek Zarządu Miejskiego Ochotniczej Straży Pożarnej. W związku z tym nagrody wręczył w mundurze strażackim.

- Ze względu na wieloletnią, bardzo dobrą współpracę i wsparcie ze strony prezydenta Starzyckiego, już jakiś czas temu zaproponowaliśmy mu wstąpienie w swoje szeregi. Ze względu na przychylną odpowiedź, pan Starzycki został członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej na Osiedlu Stałym i reprezentuje tę jednostkę w Zarządzie Miejskim. Ciesze się, że dzisiaj wystąpił w mundurze strażackim – powiedział Józef Skulich, prezes OSP Osiedle Stałe.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek