Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

10 lat Polski w UE - zapraszamy na Piaskownię

28 kwietnia 2014, 10:21

W tym roku przypada dziesiąta rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji - w ramach ogólnopolskiej akcji "Dni Otwartych Funduszy Europejskich”, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapraszamy wszystkich mieszkańców Jaworzna do odwiedzenia Stacji Uzdatniania Wody "Piaskownia". Dzień Otwarty odbędzie się 10 maja 2014 r.  

10-ta rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest doskonałą okazją do zaprezentowania  mieszkańcom Polski oraz mieszkańcom Jaworzna przedsięwzięć i inwestycji dofinansowanych z Funduszy Europejskich. A w naszym mieście taką inwestycją jest m.in. nowe ujęcie wody pitnej Piaskownia.

- Na ujęciu działa specjalnie przygotowana ścieżka edukacyjna. Składa się ona z słuchowiska oraz gry multimedialnej i skierowana jest do dzieci i młodzieży. Ma ona uświadomić najmłodszym jak cenna dla życia jest woda, a także zobrazować m.in. pracę całego układu technologicznego - tłumaczy Sławomir Grucel, rzecznik prasowy MPWiK. - Dzięki temu procesowi oraz środkom unijnym, możliwa jest obecnie produkcja czystej i zdrowej wody dla blisko 50 tys. mieszkańców Jaworzna.

Dzień Otwarty SUW "Piaskownia" z okazji "10 lat w Unii Europejskiej” odbędzie się 10 maja br. o godz. 10:00 (max grupa 25 osób), o godz. 11:00 (max grupa 25 osób) i o godz. 12:00 (max grupa 25 osób). Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisy na wyznaczone godziny do 7 maja pod nr tel. 32 / 318 60 64 od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Wodociągi zapewniają przejazd na teren ujęcia. Wyjazd nastąpi o podanych godzinach spod Hali MCKiS.