Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Przeniesienie do rezerwy

15 kwietnia 2014, 09:34

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

W tym tygodniu w Jaworznie zakończy się tegoroczny proces kwalifikacji wojskowej. Nie oznacza to jednak, że poborowi chcący uzyskać wpis do książeczki wojskowej o przeniesieniu do rezerwy oraz osoby zainteresowane służbą w polskiej armii lub Narodowych Siłach Rezerwowych zostaną bez wsparcia. W maju na terenie Urzędu Miejskiego dyżury będzie pełnił przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Katowicach.

W Jaworznie kwalifikacja wojskowa dla osób wymienionych w OBWIESZCZENIU Wojewody Śląskiego prowadzona była od 24 marca i potrwa jeszcze do 16 kwietnia 2014 r. Przyjęcia poborowych cały czas odbywają się w budynku przy ul. Północnej 9c., w godzinach 6.30 - 14.30.

Po zakończeniu kwalifikacji wojskowej w Jaworznie zostaną uruchomione dyżury, podczas których będzie można uzyskać wpis do książeczki wojskowej o przeniesieniu do rezerwy. 9, 16 oraz 23 maja od godziny 9.00 do 13.00, w budynku D Urzędu Miejskiego przy Placu Górników 5 w pok. nr 4, przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Katowicach będzie poświadczał przeniesienie do rezerwy zarówno w książeczkach osób objętych tegoroczną kwalifikacją wojskową, jak i starszych roczników, które jeszcze takiego wpisu nie otrzymały.

Wpis o przeniesieniu do rezerwy nie jest obowiązkowy, jednak w przyszłości może okazać się przydatny – np.podczas rekrutacji na studia. Przedstawiciel WKU podczas dyżurów udzieli również informacji osobom zainteresowanym służbą wojskową.

***

O służbie w polskiej armii oraz Narodowych Siłach Rezerwowych można przeczytać w wywiadzie, którego udzielił ppłk Piotr Rancia - Zaproszenie z wojska.

Obrazek