Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

ZUS szkoli jaworznian

27 marca 2014, 09:28

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

W jaworznickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędą się bezpłatne szkolenia dla klientów placówki. Aby zapoznać się z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych wystarczy w piątek, 28 marca wziąć udział w warsztatach.

- W najbliższy piątek od godz. 8.00 będzie można zapoznać się z obsługą oświadczeń i wniosków składanych przez ubezpieczonych (w oparciu o zapisy ustawy z 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw) w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych. Podczas szkolenia zostaną wyjaśnione procedury, jakich zainteresowany powinien dokonać po podjęciu decyzji czy chce zostać w OFE. Bowiem od 1 kwietnia do 31 lipca 2014 r. ZUS będzie przyjmować oświadczenia od ubezpieczonych dotyczące pozostania w OFE - wyjaśnia Joanna Biniecka, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Sosnowcu.

Aby usprawnić przebieg szkolenia, pytania można zgłaszać wcześniej drogą elektroniczną pod adresem e-mail: Mariola.Gaj@zus.pl.