Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Trwa naprawa znaków drogowych

7 lutego 2014, 11:02

Przy jaworznickich drogach znajduje się kilka tysięcy znaków drogowych. W ciągu roku Miejski Zarząd Dróg i Mostów musi bardzo często interweniować w związku z ich niszczeniem i dewastacją. Znaki nie tylko są przekrzywiane czy niszczone, ale nawet kradzione. Stwarza to dodatkowe koszty na ich renowację, ale przede wszystkim zmniejsza bezpieczeństwo na naszych drogach.

Podczas kontroli pracownicy MZDiM stwierdzają, że znaki drogowe najczęściej są obracane, wiele jest również zamalowanych lub naklejane są na nie tzw. wlepki, które ograniczają jego widoczność.

- Jeśli niszczone, czy obracane są znaki informacyjne to nie jest to tak niebezpieczne, jak przy znakach regulujących - zaznacza Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM. - Ogromny problem jest wtedy, gdy nie są widoczne znaki "stop” czy ustąp pierwszeństwa. Najczęstszą przyczyną interwencji są dewastacje wykonywane przez młodych ludzi. Bywa, że po weekendzie, w okolicach punktów gastronomicznych czy dyskotek obrócone są wszystkie znaki. Takie "wyczyny” mogą się jednak skończyć tragicznie, gdy poprzez brak znaku dojdzie do wypadku drogowego.